X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dr Kamil Zajączkowski: UE bez USA nie stanowi aż takiej siły militarnej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 20:24
- Unia Europejska w najnowszym wydaniu powstała na początku lat 90. i jest zwycięstwem neoliberalizmu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego  
Audio
  • 18.06.19 "Świat w powiększeniu". Dr Kamil Zajączkowski (UW) o wykładzie szefa MSZ Jacka Czaputowicza
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek CzaputowiczFoto: PAP/EPA/HAYOUNG JEON

"Polacy chcą demokratycznej Unii Europejskiej, która ma silny mandat od obywateli; polska wizja UE to Unia silna, demokratyczna i sprawna" - mówił we wtorek podczas wykładu na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. W trakcie swojego wykładu zorganizowanego w ramach cyklu "Humboldt-Reden zu Europa" minister przypominał rolę państw Europy Środkowo-Wschodniej w upadku muru berlińskiego i odwoływał się także do słów prezydenta Lecha Kaczyńskiego - na Uniwersytecie Humboldtów w 2006 r. opowiedział się on za poszukiwaniem rozwiązań, które "uczynią działania Europy skutecznymi i dadzą im nową dynamikę".

Czytaj więcej
Jacek Czaputowicz 1200 shutterstock.jpg
Szef MSZ w Berlinie. Spotkanie z Polonią i wykład o zjednoczeniu Europy

Dr Kamil Zajączkowski zauważył, że Unia Europejska bez Stanów Zjednoczonych nie stanowi aż takiej siły militarnej. - Wspólnota europejska może rozwijać komponent militarny, ale nie będzie w stanie stworzyć czegoś, co będzie alternatywą dla NATO. Armia europejska może być jedynie uzupełnienie Sojuszu Północnoatlantyckiego - mówił europeista.

Po wykładzie na Uniwersytecie Humboldtów szef MSZ spotkał się w polskiej ambasadzie w Berlinie z przedstawicielami Polonii. Tematem spotkania - jak informował podczas briefingu sam Jacek Czaputowicz - miało być m.in. posiedzenie polsko-niemieckiego okrągłego stołu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 19.46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ: 19 krajów UE uznało Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Weneuzeli

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 19:27
19 krajów Unii Europejskiej uznało dotąd Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Weneuzeli. Poinformował o tym w rozmowie z Polskim Radiem i PAP minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: chcemy zaostrzenia tonu Unii Europejskiej wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:13
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz poinformował w Luksemburgu, że oficjalnie zgłosił propozycję, aby sankcje gospodarcze wobec Moskwy były przedłużane w Unii Europejskiej o rok, a nie jak do tej pory o pół roku.
rozwiń zwiń