X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Europejski Zielony Ład. "Mamy problem z ucieczką CO2"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 20:42
- Odejście od paliw kopalnych do 2050 roku, osiągnięcie neutralności klimatycznej za 30 lat będzie bardzo dużym wysiłkiem, który będzie wymagał dużych nakładów finansowych i nałożenia restrykcji klimatycznych na kraje, które emitują CO2 powyżej zakładanych poziomów - mówił w Polskim Radiu 24 Bartek Sawicki (Biznesalert.pl).   
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/zhangyang13576997233

Komisja Europejska zaprezentowała w środę Europejski Zielony Ład - projekt, który ma całkowicie przeobrazić politykę klimatyczną i gospodarkę Wspólnoty.  Szczegóły finansowe projektu zostaną przedstawione w 2020 roku. Wiadomo jednak, że kraje uzależnione od paliw kopalnych otrzymają środki na transformację. Program został opublikowany w przeddzień szczytu w Brukseli, na którym unijni liderzy mają podjąć decyzję w sprawie tego, czy UE powinna być do 2050 roku Wspólnotą neutralną klimatycznie. Jeśli tak, to narzędziem do tego ma być właśnie Europejski Zielony Ład.


elektrownia atomowa energia 1200.jpg
Jacek Pochłopień: jestem optymistą ws. zielonego ładu

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę, że w UE istnieje problem z ucieczką CO2. - Sami sobie nakładamy wysokie normy, a biznes, który nie jest przygotowany na zmiany, szuka możliwości dalszej kontynuacji swojej produkcji poza terytorium UE. W efekcie mamy sytuację, że część wielkiego przemysłu ucieka do USA oraz Azji i emisyjność w ujęciu globalnym pozostaje na tym samym poziomie - powiedział Bartek Sawicki.

Jego zdaniem z polskiego punktu widzenia najważniejszy wydaje się być fundusz sprawiedliwej transformacji. - Komisja Europejska zrobiła bardzo duży krok w stronę krajów słabiej rozwiniętych. Początkowo mówiono, że fundusz miał wynosić 5 mld euro. To kropla w morzu potrzeb. Propozycja 100 mld euro wygląda bardzo obiecująco. Te pieniądze będą jednak przeznaczone na mechanizm sprawiedliwej transformacji. Fundusz, który będzie dyskutowany na szczycie w Brukseli, zawiera 35 mld euro. Na czym będzie polegał mechanizm sprawiedliwej transformacji? Szczegóły mamy poznać w styczniu - wyjaśnił ekspert.

Więcej w nagraniu.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

Data emisji: 11.12

Godzina emisji: 19.46

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Krasnodębski: Zielony Ład tak, ale musimy otrzymać rekompensaty finansowe

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 19:20
Polscy europosłowie różnie oceniają zaproponowany przez Komisję Europejską Zielony Ład, przewidujący neutralność klimatyczną Unii do 2050 roku. Jedni dostrzegają zagrożenia i mówią o kosztach, inni uważają, że należy spróbować podjąć to wyzwanie.
rozwiń zwiń