X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ryszard Czarnecki: Polska wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 20:37
- Polska, dzięki szybkim i mądrym decyzjom władz oraz mądrości i samodyscyplinie naszego społeczeństwa, jest wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o pomocy unijnej w czasie kryzysu (Świat w powiększeniu)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

W instytucjach unijnych trwa dyskusja na temat pomocy finansowej w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa. Jednym z istotnych zagadnień jest sposób pożyczania pieniędzy na takie wsparcie oraz ich zwrotu. 

- Komisja Europejska - w związku z kryzysem - będzie pożyczać na niski procent. To, co pożyczy, będą spłacać kraje Unii Europejskiej, w tym Polska. Choć nie sądzę, żeby nasz kraj był specjalnym adresatem tych środków, bo będą one przeznaczone dla państw, które najbardziej ucierpiały w wyniku epidemii - podkreślił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Ryszard Czarnecki: Polska chce, żeby budżet i plan odbudowy UE przyjąć jak najszybciej

Zaznaczył, iż Polska "dzięki szybkim i mądrym decyzjom władz oraz mądrości i samodyscyplinie naszego społeczeństwa jest wśród kilku krajów, które najmniej ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa". 

krasnodębski IMG_7921.jpg
Prof. Krasnodębski: w Unii Europejskiej czeka nas wielka batalia o pieniądze

Dodał jednocześnie, że w dyskusjach na temat pomocy finansowej mówi się o "uwspólnieniu" w ramach Unii Europejskiej długu wynikającego z udzielenia wsparcia finansowego dla państw, które ucierpiały wskutek epidemii. Jego zdaniem może się to wiązać z dążeniem do głębszej integracji czy centralizacji Wspólnoty. 

- To paradoks, że kraje najbardziej niefrasobliwe - w sensie decyzji podejmowanych przez władze i zachowania społeczeństwa - będą największymi beneficjentami unijnej pomocy finansowej - powiedział gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 19.05.2020
Godzina emisji: 19.33

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ratunek dla branży turystycznej. KE przedstawia wytyczne ws. podróżowania

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:55
Komisja Europejska przedstawiła zalecenia w sprawie otwierania granic wewnętrznych Unii, które są obecnie zamknięte z powodu koronawirusa. Bruksela nie narzuca konkretnych dat czy rozwiązań, bo ochrona granic to kompetencje krajowe i ostateczna decyzja należy do państw członkowskich.
rozwiń zwiń