X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ryszard Czarnecki: Polska chce, żeby budżet i plan odbudowy UE przyjąć jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 22:03
- Polska bardzo mocno preferuje scenariusz, w którym już za miesiąc, na czerwcowym szczycie Rady Europejskiej będzie przyjęcie zarówno propozycji Rady dla wieloletnich ram finansowych, czyli tego 7-letniego budżetu UE, jak i planu odbudowy. Polska uważa, że to będzie sytuacja optymalna, aby to przyjąć szybko i razem - mówił w Polskim Radiu 24 europarlamentarzysta PiS Ryszard Czarnecki.
Audio
  • Ryszard Czarnecki o trwających w Parlamencie Europejskim debatach dotyczących wsparcia UE w kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa ("Północ - Południe" / PR24)
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

W Parlamencie Europejskim rozpoczęło się w środę czterodniowe posiedzenie, na którym omawiane będą między innymi kwestie pomocy UE w związku z kryzysem wywołanym pandemią. Posiedzenie odbywa się częściowo stacjonarnie. O wydarzeniach w Brukseli mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki.

traktorki 1200 east news.jpg
Premier Mateusz Morawiecki proponuje większy budżet na Wspólną Politykę Rolną. Skierował list do przywódców UE

Czarnecki: Polska chciałaby przyjąć budżet wraz z planem odbudowy

Europoseł PiS wyjaśnił, że obecnie w Europarlamencie może już przebywać większa liczba deputowanych, jednak wciąż jest ich niewielu. Podstawowe ograniczenie jest takie, że na sali plenarnej mogą być tylko ci europarlamentarzyści, którzy w danej debacie zabierają głos. A debat jest podczas posiedzenia kilka, chociaż większość - aż trzy - dotyczy pandemii.

- Polska bardzo mocno preferuje scenariusz, w którym już za miesiąc, na czerwcowym szczycie Rady Europejskiej będzie przyjęcie propozycji Rady dla wieloletnich ram finansowych, czyli tego 7-letniego budżetu UE oraz planu odbudowy. Polska uważa, że to będzie sytuacja optymalna, aby to przyjąć szybko i razem - mówił Ryszard Czarnecki.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ratunek dla branży turystycznej. KE przedstawia wytyczne ws. podróżowania

- Pewną nowością jest kwestia stworzenia możliwości bardzo dużych pożyczek - grantów - dla poszczególnych państw członkowskich. Ale tutaj też toczy się bitwa o to, żeby te bezzwrotne dotacje unijne i ewentualne pożyczki były sprawiedliwie dzielone, żeby nie było Europy A i B, czyli strefy euro i tych krajów, które są poza strefą - podkreślił.

Burzliwe obrady

Jak mówił Ryszard Czarnecki, debaty dotyczące finansów będą gorące, bo tak zwykle jest, kiedy chodzi o pieniądze. - Ale muszę powiedzieć, że o ile na przykład Europarlament, który często w wymiarze ideologicznym jest mało rozsądny i często podejmuje wręcz antypolskie rezolucje, o tyle tutaj, jeśli chodzi o kwestie finansowe, to jest sojusznikiem Polski i tych krajów członkowskich Unii, które chcą jak największego budżetu UE, słusznie uważając, że im większy budżet, tym większy kawałek unijnego tortu dla Polski - mówił gość PR24.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Prof. Krasnodębski: czeka nas wielka batalia o pieniądze w Unii Europejskiej

- O to będzie toczyć się bitwa, ona się nie zakończy podczas prezydencji Chorwacji, która jeszcze potrwa półtora miesiąca, do końca czerwca, decyzje kluczowe zapadną za prezydencji Niemiec, czyli w czasie od lipca do końca grudnia, w praktyce - myślę, będzie to kwestia września, października, listopada - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 13.05.2020
Godzina emisji: 21.33

PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ożywić budżet UE w dobie pandemii. Premier rozmawiał z szefem Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:33
Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Poinformowało o tym Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii w Brukseli na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Płomecka o Funduszu Odbudowy UE: czekają nas długie, trudne i wyboiste negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 00:13
- Mniej więcej wiemy, jaką Fundusz Odbudowy miałby mieć wielkość - to od 1,5 do 2 bln euro. Natomiast nie wiemy, jak miałby być finansowany i jak pieniądze miałyby być przekazywane państwom członkowskim - mówiła w Polskim Radiu 24 brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń