X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmiany w polityce energetycznej USA. Naimski: Amerykanie robią to inaczej niż UE

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 20:08
- Amerykanie, nawet ci, którzy bardzo przykładają wagę do zazielenienia gospodarki, robią to w inny sposób niż w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. - Robią to bardziej rynkowo niż regulacyjnie; robią to bardziej przez zachęty niż przez podatki - podkreślił.
Piotr Naimski
Piotr NaimskiFoto: PR/MS

- Osiągają rezultaty, które są często porównywalne albo i lepsze od tych, które administracyjnie wymusza Unia Europejska - podkreślił.

Zdaniem Naimskiego "nowy kurs w polityce amerykańskiej będzie dość trwały, dlatego że jedną z głównych postaci w nowym rządzie amerykańskim Joe Bidena będzie John Kerry, który jest rzecznikiem polityki klimatycznej". Przypomniał także, że Joe Biden postanowił o powrocie USA do porozumienia paryskiego. - To jest coś, z czym będziemy mieli do czynienia przynajmniej przez cztery lata - zauważył.

energetyka stock 1200.jpg
Wiceminister klimatu: transformacja energetyczna to szansa dla polskiej gospodarki

- Z punktu widzenia polskiego to jest ważne, bo wszystko, co się dzieje w amerykańskiej polityce, ma swoje odzwierciedlenie, czy reperkusje, w skali pozaamerykańskiej - stwierdził pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

Posłuchaj
25:25 _PR24_AAC 2021_01_29-19-33-04.mp3 Piotr Naimski o energetyce (PR24/Świat w Powiększeniu)

Czytaj także:

Naimski podkreślił, że Polska prowadzi ze Stanami Zjednoczonymi rozmowy na temat współpracy energetyki nuklearnej. - To się wiąże z polityką klimatyczną. To się wiąże z ekspansją odnawialnych źródeł energii - dodał.

- W wielu krajach eksperci, politycy, ale także przedstawiciele przemysłu doszli do wniosku, że odnawialne źródła energii muszą być równoważone z elektrowniami, które pracują stabilnie niezależnie od pory roku i takim źródłem jest energia nuklearna - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Piotr Naimski (pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina: 19.33

itom/pr24

Czytaj także

Kontrole jakości węgla w składach. Element walki z zanieczyszczeniem powietrza

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 09:21
W 2020 roku Inspekcja Handlowa przeprowadziła 517 kontroli jakości paliw stałych. W 39 przypadkach sprzedawany węgiel nie spełniał wymagań jakościowych. W 100 przypadkach paliwo nie spełniało wymagań określonych w świadectwach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budowanie kapitału politycznego". Jakóbik o niemieckiej krytyce polskiego atomu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 02:49
"Atak atomu w Polsce to recepta na prominentne miejsce w kampanii" - pisze Wojciech Jakóbik o raporcie pokazującym hipotetyczne skutki wybuchu w polskiej elektrowni atomowej. Na razie jednak polska elektrownia atomowa nie powstała, dlatego "niemieccy Zieloni mogą spać spokojnie i budować kapitał polityczny wątpliwymi raportami" - dodaje publicysta.
rozwiń zwiń