more_horiz

"Widać, że Rosji na czymś zależało". Irena Lasota o spotkaniu Biden-Putin

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 21:24
- Obaj prezydenci umówili się na to, że do stolic obu krajów wrócą ambasadorowie - przedstawiciel Rosji już w Stanach Zjednoczonych jest - powiedziała prosto z Waszyngtonu na antenie Polskiego Radia 24 Irena Lasota, publicystka, odnosząc się do szczytu Biden-Putin. - Wygląda na to, że Rosji bardzo na tym zależało, natomiast Amerykanie nawet nie zmienili swojego ambasadora. Widać, że Rosji na czymś zależało, z kolei USA nie wiadomo na czym - dodała.
Prezydent USA Joe Biden i prezydent Rosji Władimir Putin podczas szczytu USA-Rosja w Genewie
Prezydent USA Joe Biden i prezydent Rosji Władimir Putin podczas szczytu USA-Rosja w GenewieFoto: PAP / EPA / PETER KLAUNZER / POOL

W ubiegłym tygodniu, w Genewie, miał miejsce szczyt Biden-Putin. Według ekspertów Amerykanie postawili pewne warunki Rosji. O spotkaniu obu prezydentów dużo mówiło się w Europie. Irena Lasota, gość audycji "Świat w powiększeniu", była pytana, jak wizyta Joe Bidena po Europie była komentowana za oceanem.

- Głównie mówiło się o tym pierwszego dnia, zanim się spotkali. Wedle niektórych komentatorów, to spotkanie miało być "tragiczne", coś strasznego miało się stać, z kolei inni twierdzili, że miało być nadzwyczajnie ważne. Finalnie następnego dnia już mało się o tym mówiło - powiedziała Irena Lasota.

Posłuchaj
26:00 PR24_mp3 2021_06_21-19-33-00.mp3 Irena Lasota o spotkaniu Biden-Putin (Polskie Radio 24 / Świat w powiększeniu)

Gość PR24 stwierdziła, że "to, co zostało zaprezentowane podczas tego spotkania, to to, że Ameryka nie ma żadnej strategii w stosunku do Rosji i jej zachowań".

- Powiedzenie, że chcemy mieć stabilne, przewidywalne stosunki, jest programem minimum - stwierdziła Irena Lasota.

pap_20210616_20D (2).jpg
Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Prof. Agnieszka Legucka: sukces Władimira Putina

W audycji "Świat w powiększeniu" zauważyła, że "dni prowadzące do spotkania Biden-Putin przyniosły kilka ciekawych sytuacji".

- Z jednej strony prezydent Putin przed samym spotkaniem zdelegalizował organizacje związane z Nawalnym. Nazwał ich wszystkich ekstremistami. Natomiast prezydent Biden poszedł na tak zwany "program minimum" i powiedział, że gdyby Nawalny miał umrzeć, to będzie to bardzo niedobrze dla Rosji - relacjonowała Irena Lasota. - Widzimy skalę podejścia do tego wszystkiego. Gdyby Nawalny miał umrzeć, to teraz Stany Zjednoczone nawet nie wiedzą, jakie sankcje by wprowadziły w stosunku do Rosji - dodała.

Czytaj także:

Irena Lasota powiedziała o niezauważalnym kroku szczytu Biden-Putin.

- Obaj prezydenci umówili się na to, że wrócą ambasadorowie do poszczególnych krajów i ambasador Rosji już jest w Stanach Zjednoczonych - powiedziała Irena Lasota. - Wygląda na to, że Rosji bardzo na tym zależało - dodała.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Irena Lasota
Data emisji: 21.06.2021
Godzina emisji: 19.33

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem