more_horiz

Jacek Saryusz-Wolski: Kraje UE w końcu dojrzewają do silniejszych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2022 20:26
- Unia Europejska powinna zablokować wszelki eksport oraz import ropy, gazu i węgla do Rosji, jednak nie jest na to gotowa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PiS. 
Jacek Saryusz-Wolski: kraje UE w końcu dojrzewają do silniejszych sankcji
Jacek Saryusz-Wolski: kraje UE w końcu dojrzewają do silniejszych sankcjiFoto: PR24/J. Popławski

Unia Europejska ogłosiła nałożenie kolejnych sankcji na Rosję, które obejmują eksport do tego kraju technologii i sprzętu z sektora morskiego. Ograniczenia mają uderzyć też w rosyjskich oligarchów. 

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami sankcjami zostało objętych 160 Rosjan, wśród nich kilkunastu oligarchów działających w kluczowych sektorach gospodarki, stanowiących znaczące źródło dochodów Federacji Rosyjskiej, zwłaszcza w przemyśle metalurgicznym, rolniczym, farmaceutycznym, telekomunikacyjnym i cyfrowym.

Dziś na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Opaliński wraz ze swoim gościem rozmawiali właśnie o sankcjach Europy wobec Rosji. 

"UE dojrzewa do silniejszych sankcji"

Już na samym początku rozmowy Jacek Saryusz-Wolski zaznaczył, że wprowadzone sankcje uderzają w Putina i Rosję, jednak są one niewystarczająco silne i to stanowi główny problem. Podkreślił też, że "każde kolejne sankcje muszą być kolektywnie nakładane".

- Kraje UE w końcu dojrzewają do silniejszych sankcji, jednak robią to powoli - powiedział eurodeputowany PiS. Dodał, że "na tym etapie, tak ostrego konfliktu wojennego potrzebne są rozwiązania militarne, a nie tylko sankcyjne". - Problem numer jeden to, jak pomóc militarnie Ukrainie, a dopiero problemem numer dwa, jak mocno uderzyć w Rosję sankcjami - stwierdził Jacek Saryusz-Wolski. 

W jego ocenie "Unia Europejska powinna zablokować wszelki eksport oraz import ropy, gazu i węgla do Rosji". - Jednak UE nie jest na to jeszcze gotowa - stwierdził eurodeputowany PiS. 

"Fikcyjne rozmowy"

Dodał również, że "Ukraina nie może odmówić uczestnictwa w różnego rodzaju fikcyjnych rozmowach w Rosją". - Dzieje się to z różnych względów psychologiczno-dyplomatycznych. Jednak wszystkie te rozmowy są szkodliwe, ponieważ są one manipulacją ze strony Rosji i tworzą złudne wrażenie, które demobilizuje Zachód - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:45 PR24_AAC 2022_03_09-19-34-23.mp3 Jacek Saryusz-Wolski: kraje UE w końcu dojrzewają do silniejszych sankcji (Świat w powiększeniu/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (eurodeputowany PiS)

Data emisji: 09.03.2022

Godzina: 19:33 

nj

Zobacz także

Zobacz także