more_horiz

Artur Kozłowski: Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 20:17
- Rosja kontynuuje agresywną politykę względem swoich sąsiadów, zagrożenie jest nieustanne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni).
Artur Kozłowski:Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi.
Artur Kozłowski: Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi.Foto: Dimitrije Ostojic/ Shutterstock

Przed tygodniem Władimir Putin ogłosił na terenie Rosji częściową mobilizację. Prawie 200 tysięcy Rosjan miało od tej pory uciec z kraju, głównie do Kazachstanu, Gruzji i Finlandii - informuje agencja Associated Press, powołując się na oficjalne komunikaty z tych państwJak zapowiedział minister obrony Rosji Siergiej Szojgu, mobilizacja ma objąć 300 tysięcy mężczyzn, którzy odbyli służbę wojskową. Dekret ma dopuszczać jednak powołanie nawet miliona żołnierzy. Pojawiły się również obawy, że Moskwa zamknie swoje granice dla mężczyzn w wieku poborowym.

"Na Wschodzie bez zmian"

Na antenie Polskiego Radia 24 do działań Rosji odniósł się prof. Artur Kozłowski. Jak wskazał, "jeśli chodzi o Rosję, to niestety na Wschodzie cały czas jest bez zmian". - Rosja, mimo że zmieniają się jej przywódcy, mimo że zmienia się carat - wcześniej czerwony, jeszcze wcześniej biały, teraz nie wiem, jak nazwać ten, czy właściwe jest określenie "gazowy" - w dalszym ciągu kontynuuje swoje działania - powiedział.

- Jest to kontynuacja agresywnej polityki względem zachodnich z perspektywy Rosji sąsiadów i to zagrożenie jest nieustanne - ocenił. - To zagrożenie militarne, dezinformacyjne i zdecydowanie wymierzone - dodał.

"Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi"

Jak posumował, "Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi". - W tej chwili realizuje to na Ukrainie - powiedział.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:46 1933 (1).mp3 Artur Kozłowski: Rosja nie zna granic i cały czas prze ku Zachodowi (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

ProwadzącyAntoni Opaliński

Gość: prof. Artur Kozłowski (WSB Gdynia)

Data emisji: 28.09.2022

Godzina emisji: 19.33


jb/koz/kor

Zobacz także

Zobacz także