X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cafe armia". Polska misja wojskowa wraca do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 12:01
Około 200 żołnierzy będzie liczył polski kontyngent wojskowy, który jesienią dołączy do misji pokojowej w Libanie. Pierwszą zmianę wystawi 12 Brygada Zmechanizowana ze Szczecina. O szczegółach przedsięwzięcia mówił w Polskim Radiu 24 gen. Tomasz Piotrowski, dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych.
Audio
  • 3.08.19 Gen. Tomasz Piotrowski: polska misja w Libanie może potrwać kilkadziesiąt miesięcy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu/Shutterstock.com

Polscy żołnierze stacjonowali już w Libanie w latach 1992-2009. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, w  miejscu, w którym będą stacjonowali Polacy, przeprowadziło rozpoznanie, podczas którego omówiono m.in. możliwości oraz oczekiwania wobec kontyngentu.

– Obszar, na którym znajduje się Liban, jest obecnie określany mianem najbardziej złożonego miejsca na świecie pod względem społeczno-politycznym. Funkcjonuje tam cała masa organizacji, które próbują wpływać na to, co dzieje się w tym państwie. Powoduje to destabilizację sytuacji zarówno militarnej, ekonomicznej, jak i politycznej. Specyfika tego miejsca jest przyczyną konieczności wprowadzenia nowego kontyngentu, jakim są polskie siły zadaniowe – wyjaśnił gen. Tomasz Piotrowski.

Cenne doświadczenie weteranów

Dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych podkreślił, że polscy żołnierze będą realizowali zadania w ramach działalności batalionu irlandzkiego w ścisłym współdziałaniu z komponentem węgierskim.

– W wypełnianiu określonych celów pomogą naszym żołnierzom m.in. kołowe transportery opancerzone Rosomak. (…) W ocenie tego, na co zwrócić uwagę w czasie przygotowań do wyprawy, wspieramy się również doświadczeniem weteranów, którzy stacjonowali w Libanie podczas pierwszej zmiany – podkreślił generał.    

Długoletnie działania

Operacja ONZ w Libanie prowadzona jest od 41 lat. Rozpoczęła się po tym, jak Izrael zajął tereny na południu tego państwa, skąd był atakowany przez Organizację Wyzwolenia Palestyny. Obecnie personel misji liczy ponad 11 tys. żołnierzy z 41 państw. 

Audycję "Cafe armia" prowadziła Agnieszka Drążkiewicz.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 3.08.2019

Godzina emisji: 8.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cafe armia". Tworzenie 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 08:10
- Pierwszy etap formowania dywizji w latach 2018-2020 to dwadzieścia osiem inwestycji budowalnych. To m.in. budowa infrastruktury, która musi sporostać wymogom nowych technologii. Dwie jednostki będą budowane od zera, w polu – powiedział gen. dywizji Jarosław Gromadziński. Tematem audycji było tworzenie 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cafe armia". Wojskowy sojusz z Amerykanami i jego znaczenie dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 09:00
- Trzeba zacząć liczyć pieniądze i robić plany dostosowania baz wojskowych. To istotna kwestia. Ten samolot nie może stać pod plandeką, bo hangaru dla niego nie będzie. F-35 wymaga całego systemu – powiedział Juliusz Sabak (portal Defence24.pl). Gośćmi audycji byli także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa") oraz Bartosz Głowacki ("Raport Ekspert Lotniczy"). 
rozwiń zwiń