X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przełamuje stereotypy". Pułkownik Grzegorz Kaliciak o najnowszej książce o kobietach w wojsku

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 10:41
- Celem tej książki było przedstawienie interesujących historii kobiet w wojsku - tak o książce "Bez taryfy ulgowej. Kobiety w wojsku" mówił w Polskim Radiu 24 pułkownik Grzegorz Kaliciak.
Audio
  • Pułkownik G. Kaliciak o kobietach w wojsku i najnowszej książce ("Cafe Armia")
Co skłania kobiety do tego, by włożyć mundur wojskowy?  Foto: Shutterstock
Co skłania kobiety do tego, by włożyć mundur wojskowy? Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Oficer Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Kaliciak oddaje w książce "Bez taryfy ulgowej. Kobiety w wojsku" głos jedenastu kobietom związanym z wojskiem. Autorce audycji, Agnieszce Drążkiewicz, opowiedział o roli kobiet w wojsku.

Spadochroniarka, pilotka śmigłowca, kontrolerka ruchu lotniczego sił zbrojnych, ochotniczka Wojsk Obrony Terytorialnej, psycholożka, żołnierka sanitariuszka nagrodzona medalem Florence Nightingale, oficer łącznikowa, absolwentka US Navy Academy i ich koleżanki po fachu, opowiadają Grzegorzowi Kaliciakowi w książce o tym, dlaczego zdecydowały się na pracę w wojsku i z czym przyszło im się mierzyć, a także co dzięki nim zmieniło się we współczesnej wojskowości.

wot covid pap 1200 .jpg
Rzecznik WOT: w mobilnych punktach pobrań służyć będą 4 tys. żołnierzy

"Różne stanowiska dla kobiet"

- Dzięki opowieściom tych kobiet mogłem pokazać różne stanowiska w wojsku i przełamać stereotypy pracy w nim. Kobiety w armii pełną bowiem różne role i sprawują różne stanowiska: od męskich po administracyjne i zarówno w pierwszych, jak i w drugich, świetnie się sprawdzają - powiedział pułkownik Grzegorz Kaliciak.

Przywołał też powiedzenie o tym, że "kobiety do wojny się nie bierze, bo wojna jest brudna". - Celem jest to, by wojen nie było, ale jeśli są, to oznacza iż w wojnie biorą udział całe społeczeństwa. Od pewnego czasu pojawiają się kobiety w tzw. bojówkach, czyli w pododdziałach bojowych - powiedział gość PR24 i autor książki.


Posłuchaj
21:34 PR24_MPLS 2020_11_07-08-36-49.mp3 Pułkownik G. Kaliciak o kobietach w wojsku i najnowszej książce ("Cafe Armia")

Audycja: "Cafe Armia"

Prowadząca: red. Agnieszka Drążkiewicz

Gość: pułkownik Grzegorz Kaliciak

Data emisji: 07.11.2020

Godzina: 08.36 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zatrudnij wojownika", czyli 2Kariera dla byłych zawodowych żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 11:20
- Każdy żołnierz musi się liczyć z tym, że pewnego dnia znajdzie się w rezerwie. Wszyscy kiedyś kończymy służbę. Nasza fundacja umożliwia byłym wojskowym znalezienie odpowiedzialnej pracy na rzecz ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes zarządu 2Kariera Artur Goławski. Łukasz Boguszewski (prezes zarządu) zwrócił uwagę, że każdego żołnierza czeka taka sytuacja w życiu i fundacja jest po to, aby mu pomóc.
rozwiń zwiń