X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata poranka". Czy PO nie spełnia obietnic wyborczych w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 10:33
Po podjęciu nowej uchwały przez Radę Warszawy i anulowaniu bonifikaty 98 proc., tzw. opłaty przekształceniowe wzrosną np. z 400 zł do 8000 zł. O najnowszych decyzjach stołecznej rady miasta w piątkowej "Debacie poranka" dyskutowali: Agaton Koziński (Polska The Times), Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
Audio
  • 14.12.18 Debata poranka: Agaton Koziński, Stefan Sękowski i Tomasz Sakiewicz
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne
Warszawa. Zdjęcie ilustracyjne Foto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

Rada Warszawy w czwartek zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksymalnie 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS.

W połowie października przed wyborami samorządowymi, rada miasta przyjęła uchwałę ustalającą 98-procentową bonifikatę jako standardową, a 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego trwającego powyżej 50 lat.

- Przed wyborami w samorządach było na pewno swego rodzaju "zaproszenie" do pewnego "wyścigu" na te bonifikaty. Ale jednak, jak się słowo powiedziało, to powinno się go dotrzymać. Jeżeli się go nie dotrzymuje, to wystawia się na strzały opozycji – akurat w przypadku Warszawy w opozycji jest PiS – powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski.

Tomasz Sakiewicz z kolei zaznaczył, że wśród wyborców utrwala się poczucie, że "Platforma oszukuje w wyborach". - Ale elektorat się zmienia, edukuje, uczy się posiadać pamięć polityczną. Są różne metody zachowywania tej pamięci, wśród nich znajdują się zachowania przeciwników politycznych, którzy "odgrzewają" i przypominają poważne wpadki. Część elektoratu PO może się zdemobilizować. Ci, którzy dali tak duży sukces Trzaskowskiemu w wyborach w stolicy, mogą w dużej części nie pójść na głosowanie, bo widzą, że ich dosyć brutalnie się oszukuje – skomentował dziennikarz.

Agaton Koziński podkreślił natomiast, że dużą część swoich obietnic wyborczych zrealizowało Prawo i Sprawiedliwość. -  Pod tym względem ta partia ma dużą wiarygodność. To na pewno będzie procentowało w kampanii wyborczej w 2019 roku – podkreślił.

Odniósł się także do decyzji Rady Warszawy. - Nie wiem czy Rafałowi Trzaskowskiemu można postawić zarzut, że nie realizuje obietnic. On może odbić piłeczkę i powiedzieć, że rada przegłosowała 2 tygodnie przed wyborami 98-procentową bonifikatę, ale to była poprzednia rada, a teraz mamy nową radę i nowe decyzje. Prezydent Warszawy może uznać, że to nie jest naruszanie obietnic wyborczych. Wcześniej nie było to szeroko dyskutowane w Warszawie, podobnie jak dekomunizacja ulic – powiedział Agaton Koziński.

Więcej tematów w całej audycji.

"Debatę poranka" prowadził Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------

Data emisji: 14.12.2018

Godzina emisji: 8.06

Czytaj także

Paweł Szefernaker: PO chce cofnąć wszystko, co zrobiło PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 17:54
- Rafał Trzaskowski mówi, że uchwała o bonifikacie przed wyborami była błędem rozdawnictwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ci, którzy aspirują do przejęcia władzy kłamią, by po wyborach wrócić do tego, co było przed 2015 rokiem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń