X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Debata Poranka". Konferencja bliskowschodnia w Warszawie. Opinie publicystów

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:46
W Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemom Bliskiego Wschodu. Po zakończeniu wydarzenia nie brakuje dyskusji czy była ona sukcesem i jakie Polska może odnieść korzyści dzięki zorganizowaniu szczytu? Do tej sprawy w "Debacie Poranka" odnieśli się publicyści: Tomasz Sakiewicz, Jarema Piekutowski i Agaton Koziński.
Audio
  • 15.02.2019 "Debata Poranka". Wnioski po konferencji bliskowschodniej
Konferencja bliskowschodnia w Warszawie
Konferencja bliskowschodnia w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Dyskusje za zamkniętymi drzwiami o problemach Bliskiego Wschodu a oficjalne wypowiedzi poświęcone głównie Iranowi. W Warszawie przez dwa dni przedstawiciele ponad 60 państw obradowali w ramach ministerialnej konferencji bliskowschodniej. Jakie będą skutki tych obrad? Jak zaprezentowała się Polska na konferencji bliskowschodniej? O tym dyskutowali publicyści w "Debacie Poranka".

Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska i TV Republika) powiedział, że "nie ma wątpliwości, że Polska jest potrzebna Stanom Zjednoczonym i stała się ważnym partnerem". Jego zdaniem "jako podmiot sporo zyskujemy". - Pokazaliśmy się jako centrum geopolityczne, do czego będą się odnosiły inne państwa w Europie - powiedział. Dziennikarz odniósł się do krytyki Polski w związku z konferencją. - Musimy zwrócić uwagę, że ta krytyka odbywa się ze strony części kraju UE, którym nie odpowiada rosnąca rola USA i Polski w Europie. Bylibyśmy krytykowani za każdy ruch i każdy gest, który podniesie rangę Polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja) jest zdania, że "z punktu widzenia Polski jest to ewidentnie zniszczenie relacji z Iranem i włączenie się w konflikt na Bliskim Wschodzie". - Efekty moim zdaniem są fatalne - powiedział. - Moim zdaniem to nie jest dobrze prowadzona dyplomacja, kiedy ponosimy bardzo duże koszty, naruszamy interesy i denerwujemy innych. Czasem trzeba tak robić, ale pytanie: za jaką cenę? Co my tak naprawdę dostaliśmy czy dostaniemy, skoro na razie nie widzę nic poza poklepywaniem po plecach? - mówił. Dodał, że "na dzisiaj konferencja to fiasko naszej dyplomacji" i "nie widzi żadnych korzyści, które Polska miałaby odnieść" dzięki organizacji wydarzenia.

Agaton Koziński (Polska The Times) podkreślił wagę konferencji zaznaczając, że to największe takie wydarzenie od lat, ponieważ brało w nim udział 60 delegacji, 9 szefów MSZ z krajów Unii Europejskiej czy "absolutny top Białego Domu". - Sam fakt, że Rosjanie ad hoc zwołali konkurencyjną konferencję pokazuje, że to była prawdziwa polityka - mówił dziennikarz. Odniósł się też do niektórych kontrowersyjnych wypowiedzi podczas wydarzenia. - Jeżeli ta konferencja okaże się czymś ważnym, jeżeli za 3-5 lat będziemy do niej wracali, odwoływali się i mówili, że "wtedy zaczęła się jakaś droga" to te komentarze nie mają absolutnie żadnego znaczenia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej Debaty Poranka, w które była też mowa o kolejnych doniesieniach Gazety Wyborczej na temat Spółki Srebrna.

Gospodarzem audycji był Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/msze, IAR

------------------------------

Data emisji: 15.02.19

Godzina emisji: 8.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Przyczyni się do wzrostu prestiżu Polski?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 09:53
Zbuduje polski prestiż i bezpieczeństwo, a może przyczyni się do wzrostu jego zagrożenia? W środę w Warszawie rozpoczyna się konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie budzi duże emocje i wywołuje liczne komentarze, również na arenie międzynarodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 12:13
– Nie mieliśmy za bardzo wyboru. Będąc tak mocno skierowani na sojusz militarny i energetyczny z USA, propozycja organizacji konferencji bliskowschodniej była dla Polski nie do odrzucenia – ocenił Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy". W Polskim Radiu 24 komentarze i opinie dotyczące trwającego w Warszawie spotkania dotyczącego sytuacji na Bliskim Wschodzie.
rozwiń zwiń