X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rafał Trzaskowski nie wykorzystał swojej szansy". Wybranowski o ruchu Wspólna Polska

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 10:15
- Rafał Trzaskowski nie skonsumował tego wielkiego sukcesu wyborczego, jakim był dobry wynik w kampanii prezydenckiej. Pierwsze dwa miesiące po niej to był moment, kiedy powinien zacząć objeżdżać Polskę, budować struktury, a Rafał Trzaskowski poszedł na urlop - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta. W dyskusji wziął udział również Michał Płociński ("Rzeczpospolita") oraz Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swojego ruchu, 17 .10.2020 , Warszawa
Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swojego ruchu, 17 .10.2020 , WarszawaFoto: PAP/Radek Pietruszka

W ostatnią sobotę Trzaskowski zainaugurował swój ruch Wspólna Polska. Podczas występu w studiu telewizyjnym ZPR prezentował najważniejsze pomysły programowe, łączył się z samorządowcami, lekarzami, aktywistami na rzecz klimatu, przedstawił przygotowane wcześniej spoty.

Trzaskowski PAP-1200.jpg
Inauguracja ruchu Trzaskowskiego. Reszczyński: nie ma tam pozytywnego programu, wciąż ta sama negacja

Zapowiedział też powołanie, obok samego ruchu, związku zawodowego "Nowa Solidarność", adresowanego przede wszystkim dla samozatrudnionych.

Jakub Pacan podkreślał, że powstanie ruchu Wspólna Polska było spóźnione. - Jeżeli Rafał Trzaskowski chciał coś robić, powinno to nastąpić tuż po wyborach, wtedy jednak wisiała nad nim porażka związana z awarią "Czajki" - przypominał.

- Podczas inauguracji ruchu można było dostrzec wielu samorządowców, którzy wspierali go podczas kampanii prezydenckiej. Wspólna Polska może być pomocny do wypracowywania pozycji w ramach PO. Samemu przedsięwzięciu nie wróżę zbyt dużego powodzenia. Jeśli wystartuje, to przez trzy lata, do wyborów, będzie funkcjonował - mówił dodał.

Posłuchaj
21:25 _PR24_AAC 2020_10_21-08-36-01.mp3 21.10.2020 (Polskie Radio 24 / Debata poranka)

Michał Płociński zauważył, że sukces Trzaskowskiego w wyborach był raczej wynikiem pewnych okoliczności niż intensywnej pracy. - Pojawił się w dobrym miejscu, w dobrym czasie, przeprowadził sprawną kampanię. Nawet jeżeli były wokół niego pewne emocje społeczne, Rafał Trzaskowski nie miał szans ich utrzymać. Sama PO nie miała pomysłu, co z tym zrobić, ponadto on sam charakterologicznie nie pasował, nie miał ambicji, by się zaangażować, nie wiedział, czego chce, nie widać było po nim zapału - stwierdził

- Po stronie Platformy Obywatelskiej od 31 sierpnia, po awarii "Czajki," było widać raczej chęć wycofania się z tej inicjatywy. Myślano o tym w kategoriach sytuacji kryzysowej, nie nowego otwarcia - komentował.

Zdaniem Wojciecha Wybranowskiego kandydat PO w wyborach prezydenckich stopniowo rozmywa się w tle, przegrywa rywalizację z Hołownią. - Nie ma żadnego pomysłu na to, czym miałby być jego ruch, przegrywa też wizerunkowo w mediach społecznościowych. Wielu samorządowców, którzy popierali go w kampanii prezydenckiej, obecnie unika odpowiedzi na pytania o tę inicjatywę. Widać wyraźnie, że ruch Trzaskowskiego będzie w najbliższym czasie tworem raczej schodzącym ze sceny politycznej - stwierdził publicysta.

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia to politycy z najwyższym zaufaniem Polaków w październiku. Cała trójka ma jednak dużo gorszy wynik niż przed miesiącem. Czwarte miejsce w październikowym rankingu zaufania zajął Rafał Trzaskowski. 

Czytaj także:

  W audycji dyskutowano również kwestię powiązania funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności w państwach członkowskich UE oraz spór wokół projektu ustawy autorstwa PiS, wprowadzającego m.in. podwyżki dla medyków walczących z epidemią koronawirusa.

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Debata Poranka

  Prowadzący: Antoni Trzmiel

  Goście: Wojciech Wybranowski, Michał Płociński, Jakub Pacan

  Data emisji: 21.10.2020

  Godzina emisji: 8.35

  PR24/ka

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Nowy ruch Trzaskowskiego. Dr Rydliński: Aleksander Kwaśniewski mógłby złożyć protest do sądu

  Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 21:16
  - "Wspólna Polska" to hasło wyborcze Aleksandra Kwaśniewskiego z pierwszej fazy kampanii prezydenckiej w 1995 roku. Zastanawiam się, czy chciałby on uprzykrzyć życie Rafałowi Trzaskowskiemu i złożyć protest, w którym nie byłby bez racji - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Obrady Sejmu odroczone. Prof. Kik: pozorny sukces opozycji

  Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 22:05
  - To, że jutro zostanie przedyskutowana sprawa tej ustawy, może i dobrze na nią wpłynie. To żaden sukces opozycji, to żadna przegrana rządowa - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Kik, politolog z kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Takie działanie nie służy Polakom". Poseł Solidarnej Polski o przesunięciu głosowania ws. ustawy covidowej

  Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 09:14
  - Polacy oczekują szybkiego podejmowania decyzji w zakresie walki z epidemią koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek, odnosząc się do wtorkowego głosowania w Sejmie w sprawie przełożenia obrad nad ustawą covidową. Gościem audycji była także Gabriela Lenartowicz, poseł PO. 
  rozwiń zwiń