Co dalej z ustawą medialną? Piotr Semka: wątpię, by nadal była forsowana
- Sytuacja z ustawą medialną jest dla obozu PiS niepowodzeniem, w związku z tym wątpię, by ten projekt był kontynuowany - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Piotr Semka ("Do Rzeczy"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") i Piotr Grzybowski ("Niedziela").
2021-12-29, 09:53
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu nowelizacji ustawy medialnej i skierowaniu jej ponownie do Sejmu. Zaznaczył, że sfera medialna wymaga ograniczeń monopoli medialnych i wpływu zagranicy, jednak powinny one dotyczyć podmiotów, które chcą wejść na polski rynek w przyszłości.
Co dalej z ustawą regulującą działanie rynku medialnego?
- Po tym, jak prezydent zawetował ustawę medialną, rozważane jest zaskarżenie obecnych przepisów art.35 do TK, z nadzieją na to, że je zakwestionuje. I wtedy powstanie luka prawna, którą parlament będzie zobowiązany wypełnić - prognozował Tomasz Pietryga.
W ocenie publicysty "Rzeczpospolitej" ciężko będzie politykom PiS stworzyć coś, co nie zostanie znowu zawetowane przez prezydenta.
REKLAMA
Z kolei Piotr Semka zaznaczył, że rząd popełnił pewien błąd. - Cały obóz dobrej zmiany zrobił źle, że nie ustalił między sobą, jaki jest procent szans na powodzenie noweli ustawy medialnej - stwierdził.
Posłuchaj
Wg Piotra Grzybowskiego prezydent, odrzucając nowelę ustawy medialnej, przekazał ukrytą wiadomość dla obozu Zjednoczonej Prawicy.
- Z prezydenckiego weta ustawy medialnej wynika dosyć mocny sygnał: "beze mnie wyborów w 2023 roku nie wygracie". Myślę, że to był ważniejszy przekaz, niż samo weto - podkreślił.
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
***
Audycja: "Debata poranka"
Prowadziła: Eliza Olczyk
Goście: Piotr Grzybowski ("Niedziela"), Piotr Semka ("Do Rzeczy"), Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 29.12.2021
REKLAMA
Godzina: 08.35
kmp
Polecane
REKLAMA