more_horiz

List pracowników TVN. Wojciech Biedroń: te informacje wskazują na możliwość popełniania przestępstw

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 09:31
- Jeżeli nawet jakiś procent informacji zawartych w liście pracowników TVN jest prawdą, to mamy do czynienia z sytuacją, którą powinno zająć się państwo. Są tam opisane sytuacje, które mogłyby wskazywać na to, że zostały popełnione przestępstwa różnego rodzaju - powiedział o liście pracowników TVN Wojciech Biedroń, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Bogumił Łoziński i Tomasz Pietryga.
List pracowników TVN. Wojciech Biedroń: te informacje wskazują na możliwość popełniania przestępstw
Foto: fot. flickr/Drabik Pany

Kierując się tylko tabelką Excela, nie można kierować telewizją, bo się ją zniszczy. Ludzie bez pasji zniszczą każdy biznes - piszą w dramatycznym liście otwartym pracownicy TVN. Ostatnimi czasy stacja zmaga się z coraz poważniejszym kryzysem wizerunkowym.

Maria Koc 663.jpg
"Są wściekli za pomysł opodatkowania reklam w mediach". Maria Koc o reportażu TVN24 ws. VAT

"Refleksja nad sytuacją dziennikarzy"

Tomasz Pietryga powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że każda strona w konflikcie TVN - pracownicy, ma swoje racje. Jego zdaniem list ten skłania do ogólnej refleksji nad sytuacją dziennikarzy w Polsce. - Jest to największa stacja komercyjna, która zdecydowanie ma wpływ na kształtowanie świata politycznego. Chodzi przede wszystkim o wpływ na opinię publiczną. Nie znam tej sprawy, bo zawsze jest tak, że każda ze stron ma swoje racje. Ten list może być próbą refleksji nad ogólną sytuacją dziennikarzy w Polsce - powiedział.

Bogumił Łoziński zwrócił uwagę na to, że tworzona przez tych pracowników telewizja charakteryzuje się bardzo dużym zabarwieniem ideologicznym. - Napisali ten list, bo zostali zwolnieni. Natomiast przez lata tworzyli tę telewizję i może ona funkcjonowała profesjonalnie, ale nie zmienia to faktu, że uczestniczyli w projekcie o dużym zabarwieniu ideologicznym - powiedział.

Czytaj również:

Zdaniem Wojciecha Biedronia, jeżeli informacje zawarte w liście są prawdziwe, to wskazują one na to, że w stacji mogło dochodzić do różnego rodzaju przestępstw. - Jeżeli nawet jakiś procent informacji zawartych w liście pracowników TVN jest prawdą, to mamy do czynienia z sytuacją, którą powinno zająć się państwo. Są tam opisane sytuacje, które mogłyby wskazywać na to, że zostały popełnione przestępstwa różnego rodzaju. Od skarbowych, przez pracownicze itd. - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
23:49 PR24_mp3 2021_03_02-08-35-32.mp3 Bogumił Łoziński, Wojciech Biedroń i Tomasz Pietryga m.in. o liście pracowników TVN ("Debata poranka")

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Dorota Kania

Goście: Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny), Wojciech Biedroń (Wpolityce.pl), Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita)

Data emisji: 02.03.2021

Godz. emisji: 08.35

dz

Zobacz także

Zobacz także