more_horiz

"W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:10
- Jedyne, co wynika z tego wywiadu, to potwierdzenie tego, że w Zjednoczonej Prawicy panuje dzisiaj tak wielki chaos, że sam prezes Jarosław Kaczyński musiał zabrać głos - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". W "Debacie Poranka" uczestniczyli także Jacek Łęski (TVP) i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska". - Dla partii współtworzących rząd dobrej zmiany nie ma alternatywy innej, aniżeli współpraca w dotychczasowym składzie - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj
20:50 PR24_mp3 2021_04_07-08-38-12.mp3 "W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie Kaczyńskiego dla GP (Debata Poranka)

- Niczego nowego w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" prezes Jarosław Kaczyński nie powiedział. Nie widzę tych czerwonych linii, które miał rysować na politycznej mapie - ocenił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński.

forum-0602700367 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: koalicja Zjednoczonej Prawicy walczy o przyszłość kraju

"To nie buduje jedności w Zjednoczonej Prawicy"

Jerzy Mosoń przyznał, że "dawno nie słyszał z ust prezesa Jarosława Kaczyńskiego tak ostrych słów pod adresem koalicjantów". - Trochę mu się nie dziwię, do kolejnych wyborów coraz mniej czasu, a Zjednoczonej Prawicy będzie coraz trudniej rządzić - powiedział.

- Zbigniew Ziobro i Solidarna Polska szukają własnego pomysłu ideowego. Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego mogły obrazić wielu działaczy Solidarnej Polski, a to nie buduje jedności w Zjednoczonej Prawicy - dodał.

Czytaj także:

Jacek Łęski zwracał uwagę na to, że prezes Jarosław Kaczyński kontynuuje w najnowszym wywiadzie wątki znane z rozmowy z PAP przed świętami. - Przede wszystkim nawołuje koalicyjne partie do bardziej zgodnej współpracy z rządem premiera Mateusza Morawieckiego - mówił.

- W Zjednoczonej Prawicy trwa dzisiaj spór nie o personalia, ale spór ideologiczny, np. o to, jak reagować na to, co dzieje się w Parlamencie Europejskim. Jedna strona podkreśla, że w lipcu zostaliśmy oszukani w PE, a druga nadal twierdzi, że wszystko jest OK - dodał dziennikarz.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

* * *

Audycja"Debata poranka"

Prowadził: Eliza Olczyk

Goście: Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Jacek Łęski (TVP), Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre)

Data emisji: 07.04.2021

Godz. emisji: 08.35

ks

Zobacz także

Zobacz także