more_horiz

Sejm przyjął uchwałę ws. reparacji wojennych od Niemiec. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 09:23
W czwartek (14 września) Sejm przyjął uchwałę, w której wezwał rząd Niemiec do przyjęcia odpowiedzialności politycznej, historycznej, prawnej oraz finansowej za wszystkie skutki rozpętania II wojny światowej. W ostatniej fazie przygotowywania tych uchwał pojawił się wątek rosyjski, a dokładniej domagania się od Kremla zadośćuczynienia i to właśnie o tym w Polskim Radiu 24 mówili Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Marek Wróbel (Fundacja Republikańska) oraz Piotr Semka ("Do rzeczy").

Goście Stanisława Janeckiego w PR24 rozmawiali o posiedzeniu Sejmu, podczas którego została uchwalona ustawa ws. reparacji wobec Niemiec za II wojnę światową. Podczas zgromadzenia padła również propozycja starania się o odszkodowania od Rosji.

audycji "Debata poranka" poruszono również kwestie informacji przekazanych przez przedstawiciela administracji amerykańskiej, które mówią o tym, że Rosja w ostatnich ośmiu latach wydała ponad 300 mln dolarów, aby wpływać na polityków i władze w dwudziestu państwach.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:47 PR24_mp3 2022_09_15-08-35-33.mp3 Tomasz Sakiewicz, Marek Wróbel oraz Piotr Semka o reparacjach wojennych (Debata poranka/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Debata poranka

Prowadzi: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"), Marek Wróbel (Fundacja Republikańska), Piotr Semka ("Do rzeczy") 

Data emisji: 15.09.2022 

Godzina emisji: 08.35

nj

Zobacz także

Zobacz także