Paweł Fajdek powalczy o medal. "Nie mogę narzekać"

2018-08-06, 20:25

Paweł Fajdek wygrał eliminacje na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Foto: EPA/CHRISTIAN BRUNA

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki wystąpią we wtorek w Berlinie w finałowym konkursie rzutu młotem 24. lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Nowicki już w pierwszej próbie uzyskał rezultat 76,03, lepszy o trzy centymetry od minimum kwalifikacyjnego, natomiast Fajdek awansował do finału drugim rzutem na odległość 77,86. W pierwszym osiągnął 74,61.

Magazyn sportowy PR24, 06.08.2018
+

Dobre wieści z eliminacji rzutu młodem w "Magazynie sportowym" Polskiego Radia 24 prosto z Berlina przekazywał Cezary Gurjew. Chwilę po tryumfie Paweł Fajdek w radosny sposób komentował swój wynik.

- Na pewno pokazuje to jakąś stabilność. W drugim rzucie całkiem niezła odległość. Wygrałem kwalifikacje, więc nie mogę narzekać. Niestety przytrzymano mnie trochę na tym stadionie. Sędzia najpierw zapytał, kiedy chcę wyjść, no to mówię, że normalnie po zakończeniu drugiej kolejki jak to w regulaminie jest. Jest naprawdę bardzo ciasno, nie ukrywam, że będą to najtrudniejsze zawody w ostatnich paru latach dla mnie - komentował Fajdek.

O medale powalczą też kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Haratyk rzucił 20,59 m, a Bukowiecki - 19,89 m. Odpadł trzeci z Polaków Jakub Szyszkowski (19,67 m).

W finale wystąpi także Tomasz Jaszczuk w skoku w dal. Polak miał szósty wynik - 7,88 m.

Do półfinału biegu na 100 metrów awansowała Ewa Swoboda. Polka zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym z czasem 11,33 s. W rywalizacji mężczyzn na 100 metrów z trzech reprezentantów Polski do półfinału awansował tylko Dominik Kopeć, który uzyskał 10,37 s - to 10. czas eliminacji. Odpadli Remigiusz Olszewski (10,44 s) i Przemysław Słowikowski (10,45 s).

Do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki nie zdołał awansować Jakub Mordyl. 22-latek zajął 18. miejsce (51,15 s).