more_horiz

Tomasz Majewski: trzeba być przygotowanym na koniec kariery sportowej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 21:07
- Przygotowywałem się do tego. Miałem o tyle łatwiej, że mój trener pełnił funkcje w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, bezwiednie przyjmowałem część wiedzy. Jeśli człowiek poważnie myśli o swojej karierze to musi też być gotowy na jej zakończenie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Majewski.  
Audio
  • 28.12.18 Tomasz Majewski: kariery sportowej nie da się sztucznie przedłużać
Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski
Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski Foto: TJ/PR

Tomasz Majewski dwa razy zdobywał mistrzostwo olimpijskie w pchnięciu kulą. Po złotych medalach w Pekinie i Londynie startował jeszcze przez cztery lata, ale już wtedy planował swoje dalsze losy, został wiceprezesem ds. organizacyjnych i międzynarodowych PZL.

Jego zdaniem na koniec kariery sportowej trzeba być przygotowanym. - Myśleć, że będzie inaczej, że to się skończy. Wielu sportowców nie dostrzega tego. Kariery sportowej nie da się sztucznie, bez końca przedłużać jak w innych dziedzinach. Trzeba być świadomym tego, że będzie się sprawnym tylko do pewnego momentu. Potem przyjdą młodsi, lepsi i zacznie się przegrywać. Jeśli jest się na to przygotowanym to można sobie wszystko poukładać - powiedział Tomasz Majewski. 

Przynał również, że najgorzej jest, gdy kariera sportowa kończy się nagle.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Tomasz Kowalczyk.

Data emisji: 28.12

Godzina emisji: 19.37

PR24


Zobacz więcej na temat: Tomasz Majewski Lekkoatletyka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem