more_horiz

A. Siódmiak: sport szansą dla tych, którzy popadli w konflikt z prawem

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 19:55
- Marzę by powstał jeden ośrodek, który będzie ukierunkowany na sport, czyli taki SMS (Szkoła Mistrzostwa Sportowego) dla wychowanków ośrodków poprawczych - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Siódmiak, piłkarz ręczny. 
Audio
  • 2.11.19 Magazyn Sportowy. Artur Siódmiak: wielu młodych ludzi jest uzdolnionych sportowo
Artur Siódmiak
Artur Siódmiak Foto: Facebook Artura Siódmiaka

Artur Siódmiak to polski piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego. Reprezentant Polski (133 oficjalne mecze międzypaństwowe i 102 zdobyte gole), uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 roku. 

Działalność na rzecz młodzieży

W 2012 roku, po zakończeniu czynnej kariery zawodniczej, założył działalność gospodarczą, zajmującą się organizowaniem różnych wydarzeń, głównie sportu dziecięcego oraz fundację i Akademię Piłki Ręcznej własnego imienia.

Artur Siódmiak 1200x.jpg
Piłka ręczna: Problemy szczypiorniaka w Polsce. Według Artura Siódmiaka "przespano" szkolenie młodzieży

- Nie byłem święty i miałem za uszami, ale nie trafiłem do poprawczaka. Dziś przez akcję "Sport do praworządności" docieram do osób w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych - mówił gość PR24.

"Sport otwiera możliwości"

Podkreślił, że akcja zrodziła dość przypadkowo. - Ktoś z takiego ośrodka mnie poprosił o pomoc a ja się zgodziłem – podkreślił. 

- Tomek Majewski, mistrz olimpijski powiedział kiedyś że gdyby nie pchał kulą, na wsi z której pochodzi, doiłyby krowy. To sport otworzył mu szerokie możliwości - zaznaczył. 


Więcej w audycji.

"Magazyn sportowy" prowadził Krzysztof Kuzak

Polskie Radio 24/jj

-----------------------------------

Data emisji: 2.11.2019

Godzina emisji: 19.34

 

 

Zobacz także

Zobacz także