more_horiz

Transfer Roberta Lewandowskiego. "W Barcelonie jest tęsknota za taką dziewiątką"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 20:43
- W Barcelonie jest wielka tęsknota za taką "dziewiątką", która będzie kończyła akcje. Klub miał brazylijskiego Ronaldo, Eto, Suareza czy Davida Ville. Potrzeba kogoś takiego, kto strzelił by te 20-30 bramek w sezonie - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Zawada, kibic Barcelony.
Michał Zawada twierdzi, że Barcelonie brakuje klasycznej dziewiątki
Michał Zawada twierdzi, że Barcelonie brakuje klasycznej "dziewiątki"Foto: MaciejGillert/shutterstock

Szkoleniowiec piłkarzy FC Barcelona Xavi Hernandez naciska na władze katalońskiego klubu na jak najszybsze sprowadzenie na Camp Nou dwóch zawodników: polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego i francuskiego obrońcy Julesa Kounde - twierdzą hiszpańskie media. Według wydawanego w Madrycie dziennika "AS" po zakończeniu czwartkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy klubu Xavi miał spotkać się w tej sprawie z prezesem "Dumy Katalonii" Joanem Laportą.

Plany Roberta Lewandowskiego i Barcelony

Kibic Barcelony - Michał Zawada, podkreślił że do tej pory największą przeszkodą w transferze były pieniądze, ale ten problem dało się już pokonać. - Głównym problemem były finanse Barcelony. Teraz socios uchwalili sprzedaż części akcji klubu, z których pieniądze pozwolą na to, żeby Barcelona włączyła się do walki o piłkarzy takich jak Robert Lewandowski. Klub musi stać się z powrotem klubem konkurencyjnym - powiedział.

- Barcelona potrzebuje takiego ruchu jak sprowadzenie wielkiego piłkarza, a takim jest Robert Lewandowski - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że transfer będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla klubu, któremu brakuje obecnie znanych piłkarzy. - W Barcelonie jest wielka tęsknota za taką "dziewiątką", która będzie kończyła akcje. Klub miał brazylijskiego Ronaldo, Eto, Suareza czy Davida Ville. Potrzeba kogoś takiego, kto strzelił by te 20-30 bramek w sezonie - ocenił.

- Klub potrzebuje kogoś kto zapełniłby lukę nie tylko w tabeli strzelców, ale także w mediach. Barca nie ma w tym momencie wielkich gwiazd. Najlepszym strzelcem jest w tej chwili Depay, który większość bramek strzelił z rzutów karnych - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
22:58 PR24_mp3 2022_06_20-20-06-31.mp3 Michał Zawada o transferze Roberta Lewandowskiego do Barcelony (Magazyn Sportowy)

***

Audycja: "Magazyn Sportowy"

Prowadzący: Tomasz Kowalczyk

Gość PR24: Michał Zawada (kibic Barcelony)

Data emisji: 20.06.2022

Godzina: 20.06

dz

Zobacz także

Zobacz także