more_horiz

Polscy żużlowcy nie popisali się w Speedway of Nations. Cegielski: o to chodziło Międzynarodowej Federacji Żużlu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 21:31
- Przestaliśmy być dziś dominatorami w światowym żużlu na własne życzenie, bo będąc najsilniejszą federacją pozwoliliśmy narzucić sobie tego typu imprezy, bez zachowania jednocześnie drużynowych rozgrywek - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Cegielski (żużlowiec, były reprezentant Polski).   
Biało-Czerwoni w siedmiu biegach zdobyli 26 punktów. Jechali w składzie: Bartosz Zmarzlik (20 pkt), Patryk Dudek (2) i Maciej Janowski (4), który w połowie rywalizacji zastąpił Dudka.
Biało-Czerwoni w siedmiu biegach zdobyli 26 punktów. Jechali w składzie: Bartosz Zmarzlik (20 pkt), Patryk Dudek (2) i Maciej Janowski (4), który w połowie rywalizacji zastąpił Dudka.Foto: Shutterstock.com/Konrad Swierad

Polscy żużlowcy zajęli dopiero szóste miejsce w drużynowych mistrzostwach świata. Zawody pod nazwą Speedway of Nations w duńskim Vojens wygrali Australijczycy, którzy w finale pokonali broniących tytułu Brytyjczyków. Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata, w którym biało-czerwoni odnosili wiele sukcesów.

Występ Polaków skomentował Krzysztof Cegielski. - Od momentu, kiedy okazało się, że jesteśmy dominatorami w drużynowych mistrzostwach świata to Międzynarodowa Federacja przy naszej akceptacji, bierności robiła wszystko, żeby Polska tych medali nie zdobywała. Więc od kilku lat wprowadzono twór w postaci "Speedway of Nations", gdzie cięto składy zawodników z pięciu do czterech, a teraz z czterech do dwóch. Właściwie są to zawody parowe, a nie drużynowe, a to zawsze powoduje, że właściwie już tych dwóch zawodników w innych krajach możemy znaleźć bardzo dobrych i ta rywalizacja faktycznie jest wyrównana - stwierdził.

Żużlowiec przyznał, że czasami spokojnie można pokonać naszą drużynę. - Światowe władze żużlowe - Międzynarodowa Federacja osiągnęła cel - z satysfakcją patrzyli na to, jak Polska jeździ ogony. To jest dla nich radosne i nie zmieni sytuacji światowego żużla. U nas wręcz przeciwnie - dodał.

Polacy wyprzedzili jedynie zdecydowanie najsłabszych w stawce Finów.

Więcej w nagraniu. 


Posłuchaj
24:01 PR24_mp3 2022_07_31-20-05-51.mp3 Krzysztof Cegielski o występie Polaków w zawodach Speedway of Nations ("Magazyn sportowy")

 

* * *

Audycja: "Magazyn sportowy"

Prowadzi: Tomasz Kowalczyk 

Gość: Krzysztof Cegielski (żużlowiec, były reprezentant Polski)

Data emisji: 31.07.2022

Godzina emisji: 20.05

kmp

Zobacz więcej na temat: SPORT Polskie Radio 24 żużel

Zobacz także

Zobacz także