Rzecznik PZPN: taki jest sport, nikt nie ma pretensji do Lewandowskiego

2022-11-23, 21:22

Kwiatkowski: Robert jest naszym kapitanem i najważniejszym zawodnikiem. Foto: PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Biało-Czerwoni zremisowali bezbramkowo z Meksykiem w swoim pierwszym meczu grupy C Mistrzostw Świata Katar 2022. Polacy mogli zwyciężyć, ale Robert Lewandowski zmarnował rzut karny w drugiej połowie. - Wiemy, że to przeżył. Trzeba iść dalej, wyrzucić to z głowy. Robert potrzebny jest nam już w sobotę i miejmy nadzieję, że będzie mógł się zrehabilitować - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w drugiej połowie, a Polska zremisowała 0:0 z Meksykiem w Dosze w swoim pierwszym meczu na mundialu w Katarze.

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

Gość Polskiego podkreślił, że mimo to nastroje reprezentacji są dobre. - Nie przegraliśmy meczu otwarcia. To nie zdarzało się w tym wieku. Mamy jeden punkt, choć o smaku słodko-gorzkim. Gdyby nie było karnego i mecz skończyłby się tym samym wynikiem, to nikt by nie narzekał. Byliśmy blisko strzelenia zwycięskiej bramki. Zdobyty punkt trzeba szanować, cały czas jesteśmy w grze, wszystko zależy od nas, nie musimy się oglądać na wyniki innych. Oczywiście margines błędu się kurczy i mecz z Arabią Saudyjską trzeba wygrać - powiedział Jakub Kwiatkowski.

Rzecznik PZPN przyznał też, że po meczu były w zespole rozmowy na temat karnego Roberta Lewandowskiego. - Wszyscy go wspierają. Taki jest sport, taka jest piłka nożna. Nikt nie ma pretensji do Roberta. Jest naszym kapitanem i najważniejszym zawodnikiem. Wiemy, że to przeżył. Trzeba iść dalej, wyrzucić to z głowy. Robert potrzebny jest nam już w sobotę i miejmy nadzieję, że będzie mógł się zrehabilitować - podsumował Kwiatkowski.

Rzecznik PZPN: nikt nie pretensji do Lewandowskiego (Magazyn sportowy) 22:54