X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Incydent w Bykowni a relacje polsko-ukraińskie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 13:52
Ukraiński MSZ potępił akt wandalizmu na cmentarzu w Bykowni pod Kijowem. Nieznani sprawcy namalowali tam czerwoną farbą napisy SS Galizien i OUN-UPA oraz wulgarne słowa. Profanacji uległ zarówno polski cmentarz wojenny, jak i ukraińska część nekropolii. Gościem Świata w Południe był Artur Warzocha, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 26.01.17 Incydent w Bykowni a relacje polsko-ukraińskie
Akty wandalizmu na cmentarzu w Bykowni pod Kijowemv
Akty wandalizmu na cmentarzu w Bykowni pod KijowemvFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ukraiński resort dyplomacji podkreślił w oświadczeniu, że Ukraina zdecydowanie potępia akt wandalizmu, do którego doszło zarówno na polskiej, jak i ukraińskiej części kompleksu memorialnego w Bykowni. W dokumencie napisano, że ukraińskie organy ścigania dokładają wszelkich starań, by znaleźć sprawców tego czynu i pociągnąć ich do odpowiedzialności.

– To, co wydarzyło się w Bykowni, to haniebny i straszny akt wandalizmu – oceniał na naszej antenie Artur Warzocha. – Trzeba zrobić wszystko, by wyjaśnić tę sprawę – podkreślał gość Polskiego Radia 24, zaznaczając przy tym, że na razie nie można przesądzać, kto stoi za dewastacją nekropolii. – Mam nadzieję, że atak nie wynikał z pobudek nacjonalistycznych. – mówił.

Senator Prawa i Sprawiedliwości wskazywał również w Świecie w Południe, że dewastacja cmentarza w Bykowni to nie tylko fizyczny atak na miejsce pamięci. – To nie tylko zniszczony pomnik i wulgarne napisy, które godzą w Polskę, ale także krwawiące serca rodzin ofiar zbrodni katyńskiej – podkreślał Artur Warzocha.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/IAR/mp

Świat w Południe w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 26.01.17

Godzina emisji: 12.35


Zobacz więcej na temat: Ukraina bykownia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pamięć pomordownych przez NKWD

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 09:34
Gościem PR24 była Barbara Kropiwnicka - prawnuczka zamordowanego przez NKWD Waleriana Kropiwnickiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zniszczono pomnik w Hucie Pieniackiej. "To prowokacja"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 14:35
Gubernator obwodu lwowskiego Ołeh Syniutka spotkał się z polskim konsulem we Lwowie Wiesławem Mazurem. Razem potępili akt wandalizmu, do którego doszło w Hucie Pieniackiej. Syniutka nazwał te działania prowokacją, której celem jest pogorszenie stosunków polsko-ukraińskich. Podkreślił, że organy śledcze robią wszystko, aby zbadać sprawę i znaleźć sprawców. O zniszczeniu pomnika w Hucie Pieniackiej mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdewastowano cmentarz w Bykowni

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 16:54
Sprofanowano cmentarz ofiar totalitaryzmu w Bykowni pod Kijowem. Nieznani sprawcy namalowali napisy wychwalające SS Galizien i OUN-UPA na pomniku upamiętniającym polskie ofiary z tak zwanej ukraińskiej listy katyńskiej i na ukraińskiej części cmentarza. O dewastacji mówili w Polskim Radiu 24 Michał Kacewicz z Newsweeka i Grzegorz Ślubowski z Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profanacja cmentarza w Bykowni. Rosyjska prowokacja?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 17:55
W Bykowni pod Kijowem nieznani sprawcy namalowali napisy wychwalające SS Galizien i OUN-UPA na pomniku upamiętniającym polskie ofiary z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej, a także na ukraińskiej części cmentarza. W audycji Spojrzenie na Wschód sprawę komentował Marcin Zaborowski z amerykańskiego think tanku Center for European Policy Analysis (CEPA).
rozwiń zwiń