X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

KE wszczyna procedurę przeciwko Polsce. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 18:33
Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 sprawę komentowali Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego i Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.
Audio
  • 13.06.17 KE wszczyna procedurę przeciwko Polsce. Komentarz publicystów

Szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, w Rozmowie PR24 podkreślił, że „trudno karać część państw za to, że cały pomysł nie został zrealizowany”. Obecnie bowiem, ze 160 tysięcy imigrantów, państwa członkowskie przyjęły około 20 tysięcy. Jak wskazywał z kolei w Debacie Dnia Jacek Nizinkiewicz, stanowisko Warszawy ws. przyjmowania uchodźców zostało wyartykułowane 2015 roku i tego trzyma się Komisja Europejska. Poprzedni rząd Ewy Kopacz poparł wówczas decyzję większości i zgodził się, by na początek do Polski trafiło około sześciu tysięcy uchodźców.

– Polska jest członkiem UE. Jako kraj ma ciągłość funkcjonować, bez względu na zmiany ekip rządzących. Mamy zobowiązania, nasz kraj cały czas jest traktowany jako jedno i to samo państwo – mówił publicysta Rzeczpospolitej.

– To, że polski rząd zobowiązał się do przyjęcia uchodźców, to jest jakiś argument dla Brukseli. Teraz jesteśmy jednak o dwa lata mądrzejsi, jesteśmy o kilka zamachów do przodu – odpowiadał Jakub Jałowiczor. – Widzimy też, jak wygląda reakcja Europy na zagrożenie terrorystyczne. Bruksela zdaje się nie odpowiadać na kolejne kłopoty – dodawał.

Jakub Jałowiczor,  Jacek Nizinkiewicz Goście PR24: Jakub Jałowiczor, Jacek Nizinkiewicz   foto: PR24/AK

Rozpoczęcie postępowania przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom oznacza długą procedurę wymiany listów i wyjaśnień. Jeśli po dwóch etapach nie przyniosą one rozstrzygnięcia, Komisja może złożyć pozew do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, ale bez wniosku o kary finansowe. Bruksela może wnioskować o sankcje dopiero wtedy, gdy jakiś kraj zignoruje wyrok sędziów z Luksemburga. Cała procedura może potrwać kilka lat.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż

Polskie Radio 24/IAR/mp

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 13.06.16

Godzina emisji: 17.08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Europa zabrnęła tak daleko, ponieważ rząd premier Ewy Kopacz był cicho”

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 08:10
- Płynięcie Polski w głównym nurcie, w momencie gdy Angela Merkel zapraszała imigrantów, doprowadziło do sytuacji, do której doprowadziło. Gdybyśmy wtedy bardzo stanowczym głosem powiedzieli, że to jest błąd i droga donikąd, gdyby Donald Tusk zwołał posiedzenie Rady Europejskiej to być może Europa tak daleko by nie zabrnęła. Niestety zabrnęła, bo m.in. rząd premier Ewy Kopacz siedział cicho – powiedział w programie 24 Pytania europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Odniósł się także do wyników referendum przeprowadzonego w podwarszawskim Legionowie dotyczącym planów przyłączenia gminy Legionowo do Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: przyjmowanie migrantów to nie kwestia dyktatu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 11:35
– Polska nie powinna przyjmować z nakazu Komisji Europejskiej żadnych imigrantów. To nie jest kwestia dyktatu i nie może być w ten sposób załatwiana. To stanowisko polskiego rządu i ono pozostaje niezmienne – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W środę Komisja Europejska ogłosiła decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: działanie KE wobec Polski jest bezpodstawne

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 20:40
– Procedura wobec Polski jest bezpodstawna. To działanie, które w efekcie doprowadzi do spadku zaufania do Unii Europejskiej wśród społeczeństw państw traktowanych w taki sposób – mówił w Rozmowie PR24 Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych skomentował sprawę rozpoczęcia przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Procedura KE przeciwko Polsce to efekt złej decyzji byłego rządu”

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 17:38
– W przypadku bezprawnych, pozatraktatowych represji w zakresie przyznawania funduszy europejskich (…), powinniśmy wstrzymać pewną część składki, którą wnosimy do budżetu Unii Europejskiej – mówił w Gorącym Temacie Piotr Andrzejewski, były senator Prawa i Sprawiedliwości, członek Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń