X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Tusk przed komisją śledczą Amber Gold. Przesłuchanie syna premiera

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 22:05
Michał Tusk, syn b. premiera Donalda Tuska zeznawał w środę przed sejmową komisją śledczą ds. afery Amber Gold. Przyznał, że rekomendował kierownictwu OLT Express działania mające podważyć wiarygodność narodowego przewoźnika LOT-u. Potwierdził również, że jego ojciec ostrzegał go przed pracą w liniach lotniczych, należących do Amber Gold. Przesłuchanie Michała Tuska komentowali w Debacie Dnia Radosław Gruca (Fakt) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska).
Audio
  • 21.06.2017 Radosław Gruca (Fakt) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) o przesłuchaniu Michała Tuska.

Michał Tusk powiedział, że wątpliwości wobec spółki-matki linii lotniczych - firmy Amber Gold - były oczywiste i dla niego, i dla jego ojca, który ostrzegał go przed współpracą z przedsiębiorstwami Marcina P. – Razem wiedzieliśmy, że to jest, mówiąc kolokwialnie, lipa – podkreślił Michał Tusk. Potwierdził również, że po awarii jednego z samolotów linii OLT Express zaproponował kierownictwu firmy sporządzenie raportu dowodzącego większej awaryjności maszyn LOT-owskich.

Zdaniem Radosława Grucy, wypowiedź Michała Tuska to problem dla jego ojca. – Wydawało się, że razem z Romanem Giertychem nie zrobią mu niedźwiedziej przysługi. Niefrasobliwie użył tych słów i będzie ich żałował. Lipa to pojęcie bardzo nieprecyzyjne, można to odbierać bardzo negatywnie dla Donalda Tuska – ocenił. Dodał, że niemożliwe jest dziś stwierdzenie, czy były premier powiedział coś więcej, czy nie. – Tusk jest znany z tego, że odsuwał od siebie wszystkie zagadnienia służb, obawiając się, że to zostanie wykorzystane przeciwko niemu i chyba słusznie. Ale tu ma problem, bo był jako premier bezpośrednim nadzorującym służby, jestem zwolennikiem odpowiedzialności za rzeczy, za które się odpowiada – podkreślił.

Jacek Liziniewicz zaznaczył, że w podobnej sytuacji mówiłby to samo, co Michał Tusk: że pracował u złodzieja, ale nie wiedziałem, że to złodziej i w zasadzie to żadne przestępstwo. Wskazywał, że ze słów Michała Tuska wynika także, jakoby był w OLT kimś niezbędnym. – Tymczasem nie sposób nie zauważyć, że panu P. zaczynało być gorąco. Stwierdził, że zaprośmy sobie syna premiera i pokazujmy: patrzcie, oto pracuje u nas młodszy Tusk i niech się kontrola skarbowa odczepi – wyjaśniał.

Goście mówili również o udziale w sprawie adwokata Michała Tuska. Radosław Gruca ocenił, że dla Romana Giertycha funkcja człowieka, który „nie może być na pierwszym planie, musi być mocno uwierająca”. Jacek Liziniewicz dodał, że to przesłuchanie mogło być jego show, ale okazał się za słabo przygotowany, a „Małgorzata Wassermann skutecznie go rozjeżdżała”.

 Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 21.06.2017

Godzina emisji: 17:08


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Amber Gold był firmą specjalnej troski dla wielu instytucji"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:51
Trwają przesłuchania w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Czy na podstawie dotychczasowych ustaleń da się stwierdzić czy była to sprawa polityczna czy kryminalna? Gościem Polskiego Radia 24 był Tomasz Pietryga, dziennikarz Rzeczpospolitej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja śledcza ds. Amber Gold przesłucha Michała Tuska

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 20:00
– Chcemy wiedzieć m.in. to, jak Michał Tusk znalazł pracę w gdańskim porcie lotniczym, a także jak rozpoczęła się jego współpraca z firmą Marcina P. – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Pięta z PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold. W środę posłowie będą przesłuchiwać syna byłego premiera, który pracował dla OLT Express.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Tusk odpowie na pytania komisji śledczej ws. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 09:50
Sejmowa komisja śledcza kontynuuje przesłuchania w związku z aferą Amber Gold. W środę wyjaśnienia złoży Michał Tusk, syn b. premiera Donalda Tuska. O jego udziale w sprawie w Debacie Poranka mówili Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) i prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Należy wyjaśnić rolę Michała Tuska ws. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 12:01
Nie przekazywałem OLT Express żadnych informacji, których Port Lotniczy Gdańsk nie przekazuje liniom lotniczym – mówił w środę przed komisją śledczą Michał Tusk odpowiadając na pytanie, czy przekazywał poufne informacje z lotniska. W Polskim Radiu 24 sprawę przesłuchania Michała Tuska, syna byłego premiera, komentował Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold: chcąc poznać prawdę, należy iść drogą pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 22:07
- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
rozwiń zwiń