X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzeum Historii Polski. "Taka instytucja to podstawa"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 19:14
W czwartek na Cytadeli Warszawskiej został podpisany akt erekcyjny oraz wmurowany kamień węgielny pod Muzeum Historii Polski. Zdaniem publicystów, gości "Debaty dnia", taka instytucja jest w naszym kraju bardzo potrzebna, ale Polska powinna budować także własną politykę historyczną.
Audio
  • 11.10.18 Debata dnia: Michał Płociński i Jakub Pacan
Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski
Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii PolskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Istnienie takiego muzeum to podstawa. Powinno ono powstać co najmniej na początku lat 90. Trudno jest wytłumaczyć opieszałość poprzednich władz w tym zakresie. Ale powstanie instytucji jest tylko punktem wyjścia. Powinniśmy opowiadać o swojej historii, żeby pójść dalej. Instytucje są bardzo potrzebne, ale jest też potrzebna polityka historyczna przez duże "p" – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".

Na konieczność prowadzenia własnej polityki historycznej przez nasze państwo wskazał także Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".

- Kiedyś spotkałem dwóch hiszpańskich turystów. Mieli przewodniki, w których była cała "żydowska" Warszawa. I bardzo dobrze, że ona była. Ale ja zacząłem im też opowiadać, że w stolicy było Powstanie Warszawskie. Oni nic kompletnie o tym nie wiedzieli. Muzeum to podstawa, ale my sami też musimy przedstawiać naszą narrację w świecie – skomentował dziennikarz.

Więcej tematów w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister kultury: za 28 miesięcy otworzymy Muzem Historii Polski, plany ekspozycji gotowe

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 15:33
- Za 28 miesięcy powinno nastąpić otwarcie Muzeum Historii Polski - powiedział w środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. W czwartek odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o Muzeum Historii Polski: narzędzie opowiedzenia historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 12:14
W czwartek na Cytadeli Warszawskiej premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński i dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro podpisali akt erekcyjny oraz wmurowali kamień węgielny pod Muzeum Historii Polski, 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 14:43
- To największe jednorazowe przedsięwzięcie realizowane przez polskie państwo w dziedzinie kultury – mówił w Polskim Radiu 24 Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski. Na warszawskiej Cytadeli wmurowano kamień węgielny i akt erekcyjny pod budowę tej instytucji.
rozwiń zwiń