X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie sądzę, by weszła w życie". Jacek Karnowski o noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 19:40
- Widać, że ta ustawa ma niewielkie szanse. Porozumienie powiedziało, że nie poprze jej - co nie jest żadnym zaskoczeniem. Paweł Kukiz też stawia warunki w postaci odejścia prezesa Kurskiego, więc to jest takie żartobliwe - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Paweł Krulikowski (politolog, publicysta).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski / Shutterstock.com

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. Wskazano w nim m.in., że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

Witold Kołodziejski 1200.JPG
"Nie chodzi o jedną koncesję, ale o strukturę własności mediów". Szef KRRiT o ustawie medialnej

- Myślę, że ta ustawa miała wiele celów i jeżeli politycy PiS-u mówią, że tu nie chodzi o TVN to oni zasadniczo mają rację. Zazwyczaj w polityce chce się osiągnąć wiele celów jednym ruchem. To jest jakiś sygnał dla naszych partnerów amerykańskich- takie powiedzenie "nam już naprawdę na głowę nie wejdziecie, tzn. w pewnym momencie może i my zapłacimy bardzo wysoką cenę, ale to nie jest tak, że będziecie mogli wszystko tutaj robić" - ocenił publicysta "Sieci".   

Nie wejdzie w życie

Jak dodał, nie sądzi, by ta ustawa weszła w życie. - Nawet gdyby założyć, że państwo polskie chciałoby wymusić tę zmianę własnościową to wydaje mi się, że dzisiaj jest na to za słabe - stwierdził. 

Podobne zdanie wyraził Paweł Krulikowski. - Nie sądzę, by ta ustawa w jakimkolwiek kształcie weszła w życie, z powodu tego, że jest wycelowana w jedną stację i ma być tym elementem pokazania sprawczości w stronę USA, że my tutaj jesteśmy w stanie na pewne interesy biznesowe też wpływać - powiedział publicysta.  

Posłuchaj
22:53 PR24_mp3 2021_07_16-18-06-13.mp3 Publicyści o ustawie "Lex TVN" cz. 1 ("Debata dnia")
Posłuchaj
23:18 PR24_mp3 2021_07_16-18-33-22.mp3 Publicyści o ustawie "Lex TVN" cz. 2 ("Debata dnia")  

Jak podkreślił politolog, sytuacja jest w tej chwili prosta. - Nawet jeżeli polski rząd chciałby na tę wojnę z TVN-em pójść, zakładajmy hipotetycznie, to jestem przekonany, że prawnicy tej stacji znaleźliby sposób, aby w nowych realiach tę ustawę obejść, żeby tę koncesję otrzymać i TVN w żaden sposób nie zmieniłby swojego profilu, a w dodatku mogłaby o sobie mówić jako ofierze polskiego rząd - podsumował gość audycji.          

        

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka 

Goście: Jacek Karnowski ("Sieci"), Paweł Krulikowski (politolog, publicysta)

Data emisji: 16.07.2021

Godz. emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

"Merytoryczne i przemyślane argumenty'". Maciej Kożuszek o strategii PiS ws. ustawy o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 12:21
- Wydaje mi się, że kolejny raz mamy taką bardzo interesującą sytuację w Polsce, mamy dwie linie, w których toczy się dyskusja. Jedna linia są to argumenty merytoryczne, które padają i rzeczywiście one momentami mogą wydawać się dosyć przemyślane ze strony PiS - o projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). Gośćmi "Debaty Poranka" byli także dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego) i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Machalica o noweli ustawy o radiofonii i telewizji: ma chronić bezpieczeństwo informacyjne Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 10:25
- Pojawiła się próba doprecyzowania tego przepisu, bowiem twierdzi się, że inwestor amerykański de facto obchodzi ten przepis przez spółkę zarejestrowaną w Holandii. Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście inwestor amerykański, który w tym przypadku pochodzi z kraju, z którym Polska jest połączona sojuszem, powinien być traktowany jak nadawcy, którzy są potencjalnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Machalica z Centrum im. I. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jacek Łęski (Telewizja Polska) i Wojciech Biedroń (wPolityce.pl).
rozwiń zwiń