more_horiz

Jerzy Mosoń: Jarosław Kaczyński nie zrezygnuje z kreowania polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 19:12
- Nawet jeśli faktycznie za trzy lata Jarosław Kaczyński nie wystartuje w wyborach, to będzie chciał, aby stery partii przejął ktoś komu ufa najbardziej - mówił w Polskim Radu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Gościem audycji był także Wojciech Pokora ("Polska Press", "Kurier Lubelski").
Wojciech Pokora: Jarosław Kaczyński swoje odejście tłumaczy wiekiem.
Wojciech Pokora: Jarosław Kaczyński swoje odejście tłumaczy wiekiem.Foto: Twitter/Prawo i Sprawiedliwość

W wywiadzie dla "Polska Times.pl" prezes PiS Jarosław Kaczyński, który niedawno odszedł z rządu, zapewnił, że nie zamierza kandydować na szefa partii. - Jeżeli w następnych wyborach uzyskam mandat i dostanę się do Sejmu, to będę szeregowym posłem - powiedział. 

"Wziął odpowiedzialność"

Na antenie Polskiego Radia 24 do decyzji i słów Jarosława Kaczyńskiego odnieśli się goście Debaty Dnia. Jak wskazał Wojciech Pokora, "pan prezes podkreślał podczas rozmowy, że on to już wcześniej zgłaszał, że rozważał odejście już przy poprzednim kongresie ale ze względu na sytuację on był przesuwany, była pandemia i że wziął odpowiedzialność i na jeszcze jedną kadencję został".

- Teraz swoje odejście tłumaczy wiekiem, że już jest w takim wieku, że stery należy przekazać komuś innemu - powiedział. - Pytanie na ile to będzie przede wszystkim dla Zjednoczonej Prawicy problem, bo dziś wydaje się, że to jest ta osoba, która scala cały ten projekt i myślę, że kiedy jego zabraknie u steru to może to szwankować - ocenił.

"Jarosław Kaczyński nigdy tak naprawdę nie zrezygnuje"

Jerzy Mosoń zaznaczył z kolei, że "Jarosław Kaczyński nigdy tak naprawdę nie zrezygnuje z kreowania polskiej polityki". - Jeśli nawet faktycznie za trzy lata nie wystartuje w tych wyborach, to będzie chciał, aby stery partii przejął ktoś komu ufa najbardziej - wskazał.

- Niewątpliwie Mariusz Błaszczak jest taką osobą, której prezes Kaczyński ufa - podkreślił i dodał, że "pytanie jednak czy zostanie zaakceptowany przez pozostałych liderów i przez kręgi partyjne".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
48:47 dd.mp3 Jerzy Mosoń: Jarosław Kaczyński nigdy tak naprawdę nie zrezygnuje z kreowania polskiej polityki (Polskie Radio 24)

***

AudycjaDebata poranka

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Goście: Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE) i Wojciech Pokora ("Polska Press", "Kurier Lubelski")

Data emisji: 24.06.2022

Godzina emisji: 18.06


jb

Zobacz także

Zobacz także