more_horiz

Debata w Polskim Radiu 24. Czy rząd dojdzie do porozumienia z nauczycielami?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 15:40
– Postulaty nauczycieli są w wielu kwestiach zasadne. Maja prawo czuć się rozgoryczeni – ocenił Przemysław Harczuk z "Super Expressu". W "Debacie publicystycznej" dyskusja na bieżące tematy z życia społeczno-politycznego. Gośćmi byli również Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci" oraz Sławomir Jastrzębowski, publicysta i specjalista od wizerunku.
Audio
  • 30.03.19 „Debata publicystyczna” Polskiego Radia 24
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Na 8 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział początek strajku generalnego nauczycieli jeśli rząd nie spełni postulatu związkowców, który dotyczy wzrostu wynagrodzenia o 1000 zł brutto. Pojawiła się również groźna zakłócenia organizacji egzaminów ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz maturalnego. Pomimo negocjacji do tej pory nie osiągnięto porozumienia. Kolejną turę rozmów zaplanowano na 1 kwietnia. Czy uda wypracować się kompromis? Czy rząd jest w stanie spełnić oczekiwania nauczycieli?

Ponadto zaproszeni goście dyskutowali na temat przyjętej przez Parlament Europejski dyrektywy cyfrowej nazywanej ACTA2. Dokument nakłada m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane. Przeciwnicy tych regulacji wskazują, że przepisy mogą ograniczać wolność słowa w internecie. 

Nie zabrakło również dyskusji w sprawie wprowadzonej w Warszawie deklaracji LGBT+ oraz sytuacji osób homoseksualnych w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

"Debatę publicystyczną" prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 14.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem