more_horiz

Wspomnienia o Olgierdzie Budrewiczu. "Był człowiekiem ciekawym świata"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 10:27
Dotarł do ponad 160 państw, do niektórych - jako pierwszy polski dziennikarz. Kim był Olgierd Budrewicz? W piątą rocznicę śmierci, śpiewak operowy Wiesław Ochman wspominał tego niezwykłego podróżnika, dziennikarza, pisarza oraz swojego przyjaciela.
Audio
Olgierd Budrewicz, foto: EASTNEWSWlodzimierz Wasyluk
Olgierd Budrewicz, foto: EASTNEWS/Wlodzimierz Wasyluk

Olgierd Budrewicz - autor licznych reportaży zagranicznych, programów telewizyjnych, scenariuszy i komentarzy do dokumentów filmowych. Jak zaznaczyła Magda Mikołajczuk był człowiekiem ciekawym świata. - Zawsze dowiadywałem się od niego czegoś nowego, bo niezwykle prosto opowiadał przygody, które mu się przydarzyły – powiedział Wiesław Ochman. - Jednak wyjątkowe u niego było to, iż cenił i zachowywał we wdzięcznej pamięci przyjaciół. Nie korzystał jednak z tych przyjaźni, ponieważ w życiu raczej dawał niż brał – wspominał gość Polskiego Radia 24.

Tradycyjnie w programie Magda Mikołajczuk, zaprosiła Słuchaczy do radiowego archiwum. Przedstawiła twórczość dwóch noblistów, którzy nie odebrali przyznanej im Nagrody Nobla. Borysa Pasternaka, autora "Doktora Żywago" zmusiły do tego władze radzieckie, natomiast Jean-Paul Sartre z zasady nie przyjmował żadnych wyróżnień. Zapraszamy do posłuchania fragmentów prozy Pasternaka i Sartre'a.

W kolejnej rozmowie o historii psiej mody opowiedziała dr Monika Małkowska, krytyk sztuki. O zmieniających się modach na ... psy konkretnych ras, a także o szaleństwie ubrań dla czworonogów – w audycji "Kultura nie całkiem osobista".

Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.

Kultura Nie Całkiem Osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Polskie Radio 24/kawa

___________________

Data emisji: 20.11.2016

Godzina emisji: 23.11

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Zobacz także