Jak podkreśliła Liliana Hermetz, wszystkie prace i zajęcia, które wykonywała do czasu swojego debiutu, były "trochę zamiast i trochę obok". - Dużo czytam, interesuję się literaturą i myślę, że miałam dość wysoko ustawione standardy kto może pisać, kto powinien – wyjaśniła.
Odniosła się także do tematu cielesności, który porusza w swojej książce "Costello. Przebudzenie". – Często zapominamy o tym, że wszystkie postacie i bohaterowie są jak gdyby pozbawione cielesności. Myślę, że tak jest też w życiu. W kulturze zachodniej ciało oddzieliło się od ducha. To jakby dwie sfery, które się rozeszły – podkreśliła Hermetz.
Zaznaczyła też, że w przypadku cielesności "gorzej mają kobiety". - Presja kulturowa, byśmy były długo młode i piękne, jest większa niż w przypadku mężczyzn. Związek starszego mężczyzny z młodszą kobieta nikogo nie dziwi i nie szokuje – podsumowała.
W audycji także fragmenty słuchowisk według "Opowiadań kołymskich" Warłama Szałamowa, rosyjskiego poety i prozaika, więźnia gułagu, którego 110. rocznica śmierci mija 5 lipca.
W cyklu o historii mody - krytyk sztuki dr Monika Małkowska mówiła o modach na konkretne kolory i o tym, czy warto się tym przejmować.
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.
Kultura nie całkiem osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje
Polskie Radio 24/pr
____________________
Data emisji: 2.07.17
Godzina emisji: 22:10