more_horiz

"Klątwa przeznaczenia". Powieść fantasy, która powstała z przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 13:27
Przyjaźń literacka Moniki Magoski-Suchar i Sylwii Dubieleckiej zaczęła się w licealnej ławce, a 18 lat później zaowocowała wydaniem wspólnie napisanej debiutanckiej powieści fantasy "Klątwa przeznaczenia". O pracy nad książką opowiadały w audycji Kultura nie Całkiem Osobista autorki książki.
Audio
  • 20.08.2017 Monika Magoska-Suchar i Sylwia Dubielecka o swojej książce „Klątwa przeznaczebnia”
Fragment okładki książki Klątwa przeznaczenia
Fragment okładki książki "Klątwa przeznaczenia"Foto: mat.promocyjne

Jak podkreślała Monika Magoska-Suchar, pomysł na pisanie książki powstał podczas nudnej lekcji. - To się zaczęło, gdy miałyśmy 16 lat i przeniosłam się do Liceum im. Słowackiego w Warszawie. Usiadłam w ławce z Sylwią i nagle okazało się, że mamy podobne zainteresowania – kochamy fantastykę i filmy przygodowe. Na jednej z nudnych lekcji jedna drugiej podsunęła notes z napisem "a może zagramy?", ponieważ Sylwia kojarzyła, że gram w gry RPG (gry fabularne). I tak się zaczęło pisanie książki przez 18 lat – wskazywała autorka.

"Klątwa przeznaczenia" to historia młodej czarodziejki, która trafia do bractwa rządzonego twardą ręką, gdzie kobiety są podgatunkiem. Sylwia Dubielecka wyjaśniała, że dzieli się z przyjaciółką pracą na podstawie bohaterów. – Lubię sceny żeńskie, gdzie są tylko kobiety. Mam u siebie też czarnych bohaterów. Nie myślałyśmy o tym, że będziemy pisarkami, to była po prostu czysta zabawa i hobby – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

W audycji również fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa w 170 rocznicę urodzin pisarza. Natomiast w cyklu o historii mody, krytyk sztuki dr Monika Małkowska mówiła o historii makijażu.


Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.

Kultura nie całkiem osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Polskie Radio 24/kk

_____________________

Data emisji: 20.08.17

Godzina emisji: 22.10


Zobacz także

Zobacz także