more_horiz

M. Chudkiewicz: to nieprawda, że nie ma alternatywy dla G. Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 19:15
- Moim zdaniem w PO coś się zadzieje, to nie jest tak, że nie ma alternatywy dla Grzegorza Schetyny. Nawet jeśli nazwiemy to masą upadłościową - nawet mi się podoba to sformułowanie - to z upadłości można wyjść - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz. Gościem "Wróżenia z faktów" był również Mariusz Gierej.
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: twitter.com / Platforma Obywatelska

Od czasu wyborów parlamentarnych wewnątrz głównych obozów politycznych trwają dyskusje i negocjacje dotyczące przywództwa i układów sił. W najtrudniejszej od dawna sytuacji znalazła się Platforma Obywatelska, która kolejne z rzędu wybory przegrywa pomimo startu w różnych kombinacjach i układach koalicyjnych.

Zasadnicze pytanie, które pojawia się w mediach i na ustach wielu dziennikarzy, to pytanie o przywództwo Grzegorza Schetyny. Czy polityk stojący na czele Platformy Obywatelskiej od początku 2016 roku utrzyma swoją pozycję?

twitter schetyna po free 1200 - Kopia.jpg
R. Giertych i R. Sikorski chcą obalić G. Schetynę? K. Karnkowski: to bardzo prawdopodobne

Przywództwo Grzegorza Schetyny zagrożone?

O to samo zapytał w swojej audycji "Wróżenie z faktów" Łukasz Warzecha. Jego goście, Maciej Chudkiewicz z TVP3 Warszawa i Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl, stwierdzili, że na razie niewiele wskazuje na to, by w PO miało dojść do poważnej zmiany na stanowisku przewodniczącego.

- Moim zdaniem plotki o politycznej śmierci Grzegorza Schetyny są przesadzone - stwierdził Maciej Chudkiewicz.

- A kogo by mieli ci ludzie wybrać? - pytał z kolei retorycznie Mariusz Gierej. - Każdy z kandydatów, który będzie startował przeciw Grzegorzowi Schetynie i wygra tę rywalizację, odziedziczy coś, co ja nazwę masą upadłościową, którą będzie musiał zarządzać. Tak naprawdę nie widać w Platformie Obywatelskiej oznak tego, by ta formacja miała się w jakikolwiek sposób odbudować - dodał.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] K. Rogacin: PO jest w złej sytuacji, Lewica może zostać główną siłą opozycyjną

Nie zgodził się z nim Maciej Chudkiewicz. - Moim zdaniem w PO coś się zadzieje, to nie jest tak, że nie ma alternatywy dla Grzegorza Schetyny i właściwie "zaorajmy" całą Platformę Obywatelską, bo i tak już z tego nic nie będzie. Nawet jeśli nazwiemy to masą upadłościową - nawet mi się podoba to sformułowanie - to z upadłości można wyjść - podkreślił.

W audycji "Wróżenie z faktów" poruszono także zagadnienie negocjacji koalicyjnych w Zjednoczonej Prawicy oraz kwestię zmiany czasu.

Więcej w nagraniu.

"Wróżenie z faktów" prowadził Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 18.06

Zobacz także

Zobacz także