X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Referendum konstytucyjne. Zofia Romaszewska: liczba pytań może ulec zmianie

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 09:20
Prezydent mówił we wtorek na naszym spotkaniu, że on przewiduje, że pytań referendalnych ma być dziesięć, ale - jak rozumiem - maksymalnie dziesięć, więc może ich być znacznie mniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Zofia Romaszewska, doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Audio
  • 13.06.18 Zofia Romaszewska: liczba pytań może ulec zmianie

Prezydent Andrzej Duda ogłosił wstępny kształt pytań, jakie mają pojawić się w referendum konsultacyjnym w sprawie zmian w konstytucji. Podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju prezydent powiedział też, że chciałby, żeby to Polacy wypowiedzieli się na temat kierunku, w którym podąża Polska - stąd dyskusja o zmianach w konstytucji i organizacji referendum.

- Uważam, że propozycja prezydenta jest po prostu wspaniała - oceniła w Polskim Radiu 24 Zofia Romaszewska. Podkreśliła, że na razie jest za wcześnie, żeby oceniać konstytucyjność pytań. Po ogłoszeniu przez prezydenta piętnastu kwestii, które chciałby poruszyć w referendum pojawiły się głosy, że część z nich nie jest zgodna z ustawą zasadniczą. - To są pytania konsultacyjne, one mogą jeszcze zostać przerobione na wszystkie możliwe sposoby, więc na razie nie można mówić - czy są konstytucyjne czy nie - zaznaczyła.

Zofia Romaszewska poinformowała także, że liczba pytań także może ulec zmianie. - Prezydent mówił we wtorek na naszym spotkaniu, że on przewiduje, że ma być ich dziesięć, ale - jak rozumiem - dziesięć maksymalnie, więc może być ich znacznie mniej. (…) Na razie jest piętnaście pytań, może z nich zostać osiem, siedem, pięć, dziesięć. To jest jeszcze do dyskusji - dodała.

Doradca prezydenta powiedziała, że przy ewentualnym układaniu nowej ustawy zasadniczej "bardzo ważne jest to, żebyśmy pozbyli się różnych naleciałości komunistycznych". Zofia Romaszewska zwróciła uwagę także na pozycję prezydenta. - Mam nadzieję, że jakbyśmy układali nową konstytucję, to będzie ustalone jaka jest rola głowy państwa, bo ona jest zbyt mała. To jest jedyna postać w Polsce wybierana w wyborach bezpośrednich, czyli posiadająca ogromny mandat społeczny - zaznaczyła.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/aj

------------------------

Data emisji: 13.06.18

Godzina emisji: 7.38

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pytania od prezydenta na referendum konstytucyjne

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 16:01
Pytania te przedstawił podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju zastępca szefa Kancelarii Prezydenta, Paweł Mucha. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że chciałby, aby to Rada wypowiedziała się na temat tych propozycji. Ostateczne brzmienie pytań zostanie ogłoszone we wniosku o rozpisanie referendum, złożonym do Senatu. Zdaniem prezydenta, nastąpi to około 20 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: konstytucja nie obroniła Polaków przed podwyższeniem wieku emerytalnego

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 20:20
We wtorek podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, w którym uczestniczył prezydent Andrzej Duda, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha przedstawił propozycję 15 pytań, które mogą znaleźć się w referendum konsultacyjnym ws. zmian w konstytucji.  - Obowiązująca konstytucja nie obroniła Polaków przed podwyższeniem wieku emerytalnego - ocenił prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Szynkowski vel. Sęk o pytaniach referendalnych

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 17:11
Kancelaria Prezydenta ogłosiła pytania do konstytucyjnego referendum kosultacyjnego. Miałoby się ono odbyć 10 i 11 listopada. W rozmowie z Adrianem Klarenbachem komentarz Szymona Szynkowskiego vel Sęk - wiceministra spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń