X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Grzegorz Napieralski (senator): liderzy opozycji muszą uwierzyć, że wybory można wygrać

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 09:45
- Brak czasu to główny problem opozycji. Dyskusja w PSL i PO świadczy o dojrzałości politycznej i poszukiwaniu rozwiązań, jak można wygrać wybory. Wkrótce zapadną decyzje - ten tydzień może być decydujący - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Napieralski, senator niezrzeszony, popierany przez PO.
Audio
  • 10.07.2019. "24 Pytania - rozmowa poranka". Gość: Grzegorz Napieralski, senator niezrzeszony
Grzegorz Napieralski
Grzegorz NapieralskiFoto: PR24/PJ

Grzegorz Napieralski skomentował w Polskim Radiu 24 bieżącą sytuację polityczną. Mówił o możliwych sojuszach i koalicjach w przededniu wyborów do Sejmu i Senatu. Zauważył, że opozycja jest w znacznie trudniejszej sytuacji niż Prawo i Sprawiedliwość, które po wygraniu wyborów do Parlamentu Europejskiego "złapało wiatr w żagle".

- Nie wolno naciskać i pospieszać opozycji. Jest w trudniejszej sytuacji niż PiS, które wygrało wybory - powiedział Grzegorz Napieralski.

Gość Polskiego Radia 24 mówił o planowanej na najbliższą sobotę  konwencji programowej Platformy Obywatelskiej. - Tematów do poruszenia jest bardzo dużo. Chcemy pokazać, że Polską można rządzić inaczej. A zmiany mogą dotyczyć m.in. obszaru edukacji - powiedział Grzegorz Napieralski, który przekonywał, że w zbliżających się wyborach "nie można z góry zakładać przegranej, bo to bardzo demobilizuje nie tylko wyborców, ale też struktury partii".


Czytaj także:
marciniak1200.jpg
Prof. Ewa Marciniak o kampanii wyborczej: Grzegorz Schetyna ma ból głowy

- Liderzy opozycji muszą uwierzyć, że wybory można wygrać. A opozycja może nawet wygrać te jesienne wybory. To nagłe przyspieszenie generuje w PiS walkę o władzę. To powoduje zawirowania w środku i różne walki frakcyjne. Wyborcy mogą to zobaczyć i w efekcie nie zagłosować na PiS. Trzeba walczyć do końca - nawoływał Grzegorz Napieralski.

Senator popierany przez PO mówił o znaczeniu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w układaniu przedwyborczych koalicji. Odniósł się też do sytuacji politycznej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a szerzej - do znaczenia lewicy na polskiej scenie politycznej.

- Lewa strona musi być zagospodarowana. Lewica musi się pojawić - nie wiem tylko w jakiej formule. Jest Barbara Nowacka, jest Bartosz Arłukowicz. Grzegorz Schetyna spogląda na lewicę - stwierdził Grzegorz Napieralski, który podczas audycji w Polskim Radiu 24 przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma szans na uzyskanie w Sejmie nowej kadencji większości konstytucyjnej. - Moim zdaniem nie ma takiej szansy. Te 5 proc. może uzyskać nawet wspólny blok lewicowy Wiosna i SLD - stwierdził, bo jak zaznaczył, "w polityce bardziej od pieniędzy liczy się potencjał i polityczny wiatr".

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie z Grzegorzem Napieralskim. 

Gospodarzem programu była Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/tb

-------------------------------

Data emisji: 10.07.19

Godzina emisji: 7.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska polityka po wygranych przez PiS eurowyborach. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 19:12
Prawo i Sprawiedliwość wygrało eurowybory i wyśle do PE ponad połowę przedstawicieli Polski. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" mówił, że po tym sukcesie zagrożeniem dla partii może być bardziej "woda sodowa" niż zagrożenie partii. Tomasz Żółciak ("DGP") mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed Koalicją Europejską, która zajęła drugie miejsce w głosowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki: jesteśmy otwarci na współpracę z Platformą Obywatelską

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 16:42
- Nasza oferta współpracy jest kierowana do Platformy Obywatelskiej, a nie do Koalicji Europejskiej. Jeżeli oni powiedzą, że chcą z nami budować chadecką formację centrową, to wtedy jesteśmy otwarci - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki, senator PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: PiS może pozyskać 2-3 proc. zadeklarowanych zwolenników PO

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 18:04
– Pomysłem na pozyskanie nowych wyborców przez Prawo i Sprawiedliwość jest m.in. wskazywanie, że nie ma innej partii, która byłaby w stanie podtrzymać pozytywny trend pod względem rozwoju społecznego oraz gospodarczego w Polsce – powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Żukowski: Platforma Obywatelska może wystartować samodzielnie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 14:00
- Istnieje scenariusz, w którym Platforma Obywatelska zechce wystartować samodzielnie. Oprócz tego, kto wygra wybory, ważne jest też to, kto ile mandatów zdobędzie i jakimi środkami finansowymi będzie dysponował przez kolejne cztery lata - powiedział w Polskim Radiu 24  socjolog Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Kownacki: Platforma Obywatelska jednoczy przez podział

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 17:47
- Ci którzy zmieniają barwy polityczne kończą jak Platforma Obywatelska, która jednoczy przez podział. PiS zawsze miało silną pozycję, natomiast PO chce jednoczyć się tylko po to, żeby dostać "stołki". Nigdy nie byłem i nie wstąpię do struktur tej partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Kownacki, poseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka: PSL to chadecy "last minute"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:01
- Polskiemu Stronnictwu Ludowemu przechyły w lewo nie przeszkadzały, dopóki nie odczuli jego skutków, gdy wahadło opinii publicznej przesunęło się w prawo. Wtedy zaczęli sobie przypominać, co to znaczy chadeckość - komentował w PR24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń