X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Macierewicz: opozycja zlikwidowałaby wszystkie reformy PiS

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:19
- Atak na Wojska Obrony Terytorialnej potwierdza nasze obawy, że gdyby do władzy doszła opozycja, to zlikwidowałaby wszystkie reformy wprowadzone przez PiS. Także te związane z poziomem życia i wszystkie te, które sprawiają że Polska się rozwija i jest bezpieczniejsza - powiedział w Polskim Radiu 24 były szef MON Antoni Macierewicz.
Audio
  • 10.09.2019 Antoni Macierewicz o obronności Polski i postulatach wyborczych PiS

Antoni Macierewicz wyraził przy tym nadzieję, że Wojska Obrony Terytorialnej nigdy nie zostaną zlikwidowane i że będą rozwijane. Poseł PiS odkreślił przy tym, że jest to "bardzo dobra formacja, która jest dostosowana do tych zagrożeń począwszy od ataku Rosji na Ukrainę".

- Byliśmy jedynym krajem w Europie, który nie miał Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkie kraje, a zwłaszcza kraje flanki wschodniej posiadają taką formację, aby bronić się przed atakiem hybrydowym ze strony Rosji. Kto tego nie rozumie, nie powinien zajmować się obronnością. Byli tacy generałowie w armii polskiej, którzy nie wiedzieli na czym polega struktura ataków ze strony rosyjskiej - podkreślił były szef MON.

blaszczak pap 1200.jpg
Szef MON: dopóki rządzi PiS Wojska Obrony Terytorialnej nie zostaną zlikwidowane

Gra nie do zaakceptowania

- PO i SLD atakują nas, bo za wszelką cenę chcą nas odsunąć od władzy. To nie jest polityka. To jest działanie na szkodę Polski. Znam bardzo dobrze polską prowincję i jak wyglądała ona jeszcze pięć lat temu. Dzisiaj nie ma bezrobocia, zlikwidowaliśmy je i doprowadziliśmy do wzrostu przychodów ludności zwłaszcza tej najuboższej - zaznaczył poseł PiS. - Atak na podniesienie płacy minimalnej jest próbą obrony oligarchii, która próbuje utrzymywać jak najniższe pensje kosztem pracowników, korzystając z napływu tańszych pracowników z zagranicy, obniżając maksymalnie poziom życia pracownikow polskich - dodał Antoni Macierewicz.

- Podwyższenie płac minimalnych jest przeciwdziałaniem grze, którą uprawiają polscy oligarchowie. Tania siła robocza pozwala utrzymywać płace dla ludności polskiej na niskim poziomie. Taka gra jest niedopuszczalna. Będziemy dążyli do wyrównania płac z tymi w Europie Zachodniej. Musimy pamiętać, że duża część Polaków odpływała za granicę właśnie dlatego, że miała w Polsce za niskie płace. W Polsce nie ma lekarzy dlatego, że szukają lepszej płacy za granicą. Chcemy przeciwdziałać takiej sytuacji przez podwyższenie płacy minimalnej - zapowiedział były szef MON.

Zła wola sądów

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do sprawy zabójstwa Krzysztofa Olewnika, którego rodzina dostała odszkodowanie wyrokiem TSUE za brak działania ze strony państwa polskiego.

- Komisja śledcza przyniosła dobre efekty, niestety sądy nie chcą z tego wyciągnąć konsekwencji i to powstrzymuje dojście do prawdy w sprawie Krzysztofa Olewnika. Wskazano winnych morderstwa, ale nie zleceniodawców. Uniemożliwiono pokazanie kto jest prawdziwym winnym. Zginęli w tajemniczych samobójstwach ci, którzy ten czyn bezpośrednio popełnili, ale prawdziwi sprawcy są bezkarni i to jest rzecz haniebna - wskazał poseł.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Sprawa Krzysztofa Olewnika. ETPC: Polska odpowiada za błędy policji. Powinna zapłacić

Prawda o Smoleńsku

- Termin raportu jest zależny od prac naszych amerykańskich współpracowników, którzy kończą analizę przebiegu tego dramatu na podstawie precyzyjnej rekonstrukcji samolotu i poszczególnych faz lotu i prawdopodobnie będzie to koniec tego roku lub początek przyszłego. Obecnie są sprawdzane kolejne możliwości rozbicia się tego samolotu - poinformował rozmówca, zapytany o to kiedy dowiemy się prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 r. 

czaputowicz free 1200 2.jpg
Jacek Czaputowicz dla TASS: zwrot wraku Tu-154M to nie tylko obowiązek prawny, ale i moralny Rosji

- To, co przedstawił raport MAK i raport Millera nie ma nic wspólnego z prawdą. Wynik badań jednego z laboratoriów brytyjskich potwierdza znalezienie śladów materiałów wybuchowych. To potwierdza wyniki badań laboratoriów polskich z 2012 r., które zostały zatuszowane w mediach - przyznał Antoni Macierewicz. 

***

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Dorota Kania.

Polskie Radio 24/pkr

---------------------

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 07.36

Zobacz więcej na temat: Antoni Macierewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak