X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waldemar Sługocki: media publiczne muszą być pluralistyczne

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 08:30
- Dwa miliardy złotych dla mediów publicznych to sytuacja bez precedensu. Tak jak media komercyjne, muszą one funkcjonować na rynku reklamodawców i muszą zabiegać o tego typu środki finansowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Sługocki, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Waldemar Sługocki o projekcie ustawy abonamentowej (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Waldemar Sługocki
Waldemar Sługocki Foto: PR24/jp

Sejm zdecyduje w czwartek, czy zajmie się projektem zmiany ustawy abonamentowej, która ma dać mediom publicznym rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku, w związku z utraconymi wpływami abonamentowymi. Wcześniej odrzucił ją Senat.

Waldemar Sługocki podkreślił, że "w interesie nas wszystkich jest, by media publiczne były silne". - Pod warunkiem, że będą one pluralistyczne. Mam jednak wiele wątpliwości co do obiektywizmu przekazywania niektórych informacji - powiedział poseł Koalicji Obywatelskiej.

Polityk opozycji zaznaczył, że "w życiu publicznym powinniśmy postawić na rzetelność, obiektywizm i wiarygodność przekazów". - We współczesnym świecie jest przecież masa informacji, które przekazujemy tylko powierzchownie - dodał.

"Odpowiedzialność za Polskę"

Gość PR24 stwierdził również, że "politycy powinni dać w temacie przykład". - Warto słuchać drugiej strony i pójść na kompromisy. (…) Odpowiedzialność za Polskę powinna być elementem wiodącym - mówił Waldemar Sługocki.

Czytaj więcej
youtube senat 1200.png
Senat zadecydował ws. rekompensaty dla mediów publicznych

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Opozycja wspina się na kolejne szczeble inwektyw". Joanna Lichocka o atakach na media publiczne

Sejm może bezwzględną większością głosów odrzucić uchwałę Senatu o odrzuceniu w całości ustawy abonamentowej, która będzie mógł następnie przedłożyć do podpisu prezydentowi. W przeciwnym razie nowelizacja upadnie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Waldemar Sługocki (Koalicja Obywatelska)
Data emisji: 13.02.2020
Godzina emisji: 07.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dotacja budżetowa dla mediów publicznych. Budka: doszło do wpadki opozycji

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 10:31
Szef klubu KO Borys Budka uważa, że przy głosowaniu nad nowelą tzw. ustawy abonamentowej doszło do wpadki opozycji, a nie złamania dyscypliny. Dwóm osobom zabrakło refleksu - ocenił, odnosząc się do tego, że dwie posłanki przez pomyłkę wzięły udział w głosowaniu, umożliwiając uchwalenie ustawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat zadecydował ws. rekompensaty dla mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 21:31
Senat opowiedział się w głosowaniu przeciwko udzieleniu rekompensat mediom publicznym za utracone wpływy z abonamentu. Zgodnie z nowelą ustawy o radiofonii i telewizji oraz opłatach abonamentowych, publicznym mediom mają zostać przekazane papiery skarbowe o wartości 1 miliarda 950 milionów złotych z przeznaczeniem na realizację misji publicznej.
rozwiń zwiń