X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszefowa KRRiT: media publiczne były bardzo niedoinwestowane, zaniedbane i to się zaczęło zmieniać

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 08:25
 - Cztery lata temu, przed zmianami, TVP i Polskie Radio były zwijane - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Bochwic, zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Audio
  • Teresa Bochwic w Polskim Radiu 24 o mediach publicznych (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
mid-20306532.jpg
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

Prezydent podpisał ustawę medialną przekazującą mediom publicznym rekompensatę w wysokości prawie 2 miliardów złotych. Zdaniem Teresy Bochwic, wiceszefowej KRRiT "telewizja publiczna jest jednym z elementów systemu mediów publicznych, być może najważniejszym, choć dla mnie Polskie Radio jest ponad wszystko".

- 4 lata temu przed zmianami telewizja była zwijana, podobnie radio. Niektóre programy wyglądały, jakby były przygotowywane do sprzedaży. Ten proces za czasów nowego prezesa został zahamowany. TVP pokazywała część rzeczywistości Polski w jej ogólnym aspekcie. Problemy Polaków i nigdy nie załatwione sprawy takie jak sądownictwo, likwidowane koleje znalazły swoje miejsce w telewizji publicznej, podobnie jak kultura i sport - stwierdziła wiceszefowa KRRiT.

"W prywatnych mediach nie widzimy co najmniej połowy rzeczywistości"

Gość Polskiego Radia 24 przyznała, że "telewizja publiczna i radio były bardzo niedoinwestowane, zaniedbane i to zaczęło się zmieniać. Żeby były demokratyczne wybory, musi być przekazywana wiedza o wszystkim i tylko to gwarantują media publiczne. Tego tez od nich wymagajmy. W prywatnych mediach nie widzimy co najmniej połowy rzeczywistości".

- W Ministerstwie Kultury jest wiele projektów dotyczących abonamentu, a gdyby wszyscy go płacili, którzy wypełniają PIT, to opłata miesięczna wynosiłaby 6 zł - dodała Teresa Bochwic.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 pytania-rozmowa poranka"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Teresa Bochwic wiceszefowa KRRiT
Data emisji: 09.03.2020
Godzina emisji: 07.15

Polskie Radio 24/dn

Czytaj także

Szef KRRiT: rada stoi na straży wolności słowa

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 22:20
- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, nie zajmuje się nadzorem TVP - ocenił jej szef Witold Kołodziejski, który w czwartek wziął udział w posiedzeniu sejmowej komisji kultury. KRRiT krytykowali posłowie opozycji, m.in. jako przedłużenie "partyjnej ręki PiS".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: państwo musi finansować media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:59
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że media publiczne "spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa". W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń