X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wszyscy z nami chcą rozmawiać". Władysław T. Bartoszewski o sytuacji w PSL po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 08:35
- Nie chcemy zostać przystawką ani jednej, ani drugiej partii. Chcemy zachować niezależność - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL-Koalicji Polskiej. Gość mówił o sytuacji w Koalicji Polskiej po wyborach prezydenckich.
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24/AK

Władysław Kosiniak-Kamysz w wyborach prezydenckich uzyskał poparcie o wiele niższe, niż jego ugrupowanie notowało w ostatnich wyborach parlamentarnych. Prezes PSL zdobył 2,37 proc. głosów. Jak ten wynik wpłynął na polityczną codzienność w Koalicji Polskiej, mówił prof. Władysław Teofil Bartoszewski.

"Wynik Kosiniaka-Kamysza poniżej oczekiwań"

- Nikt nie jest w Koalicji Polskiej zadowolony z wyniku prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza. Biorąc pod uwagę to, jak on ciężko pracował przez ostatnie 9 miesięcy w kampanii, to wynik jest poniżej oczekiwań - stwierdził poseł, który w rozmowie z Adrianem Klarenbachem wrócił do okoliczności przesunięcia terminu wyborów prezydenckich i ocenił, jak ta decyzja wpłynęła na siłę polityczną, którą reprezentuje.


Posłuchaj
15:31 BARTOSZEWSKI.mp3 17.07.2020 Władysław Teofil Bartoszewski o sytuacji w PSL i Koalicji Polskiej po wyborach prezydenckich. (24 Pytania)

 

- Chcieliśmy przesunięcia wyborów i ogłoszenia stanu klęski żywiołowej. PSL było gotowe zaakceptować wybory majowe, dopuszczaliśmy taką możliwość - przypomniał Władysław Teofil Bartoszewski. - Gdyby wybory prezydenckie były w maju, to bylibyśmy na drugim, trzecim, a może nawet na pierwszym miejscu - dodał.

"Koalicja Obywatelska będzie osamotniona"

W audycji była mowa o tym, jaką polityczną drogą może obecnie pójść osłabione PSL. Gość PR24 wyraził nadzieję, że Koalicja Polska będzie się powiększać" i dołączą do niej "nowe siły". 

PR24 Krzysztof Paszyk 1200.jpg
Krzysztof Paszyk (PSL): Koalicja Polska wybiera własną drogę

Władysław Teofil Bartoszewski podkreślał: "dziś wszyscy z nami chcą rozmawiać" -  Nie chcemy jednak zostać przystawką ani jednej, ani drugiej partii. Chcemy zachować niezależność - przekonywał poseł. - Zapewniam, że ani PSL, ani Koalicja Polska nie przystąpi do takiego związku i zapewniam, że Lewica także (...). Koalicja Obywatelska będzie tu osamotniona - dodał.

W audycji także o tym, w jakim stopniu politycy Koalicji Polskiej popierali kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta RP.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (poseł PSL-Koalicji Polskiej)
Data emisji: 17.07.2020
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/PAP/IAR/tb

Czytaj także

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny w kampanii prezydenckiej tonował emocje

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 17:12
- Przyszedł taki moment w tej kampanii, która zaczęła się toczyć wokół emocji, a nie programów, kiedy Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny z kandydatów tonował emocje. Dopóki PiS i PO nie wprowadzały do debaty tematów światopoglądowych, niezwykle dobrze przebijał się w sondażach ze swoim programem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe odwrócenie politycznych sojuszy? Dr Żukowski: w PSL mogła pojawić się silna oddolna presja

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 15:16
- Gdyby doszło do zawiązania sojuszu między PiS a PSL, pozwoliłoby to na poszerzenie zaplecza parlamentarnego i większości sejmowej w przypadku tej pierwszej partii. Zwiększyłoby to również szanse na stabilne rządzenie przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego oraz poszukiwanie większości konstytucyjnej - powiedział dr Tomasz Żukowski, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wołodźko o ewentualnym poszerzeniu koalicji o PSL: intrygująca możliwość

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 13:55
- W najbliższych miesiącach istotniejsze niż to, co będzie się działo w Pałacu Prezydenckim, będzie to, jak zwycięstwo Andrzeja Dudy zagospodaruje rząd Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Semka: ci, którzy ośmielili się zagłosować inaczej, niż chce część "elit" są pogardzani

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 14:45
- Za każdym razem kiedy wydaje się, że wojna polsko-polska słabnie, w momencie kiedy strona liberalna przegrywa wybory, emocje zaczynają buzować na nowo - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta ("Do Rzeczy")
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chce dać o sobie zapomnieć po wyborach". Dr Bartłomiej Biskup o Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:38
- KO chce wykorzystać moment wzmożenia wyborczego i aktywności obywatelskiej i nie chce dać o sobie zapomnieć. Być może Rafał Trzaskowski zechce stać się liderem ruchu samorządowego. Dzięki liczbie otrzymanych głosów czuje się teraz bardzo mocny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z UW.
rozwiń zwiń