more_horiz

"Polska nie może do niej dopłacać". Artur Soboń o transformacji energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 08:10
- Chcemy wspólnie ze stroną społeczną wypracować plan, który dostosuje górnictwo na Śląsku do nowych wyzwań - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń.
Artur Soboń
Artur SobońFoto: PR24/AK

16 lipca górnicze związki PGG zażądały pilnego spotkania z szefem rządu w sprawie katastrofalnej - jak ocenili związkowcy - sytuacji Polskiej Grupy Górniczej.

W piśmie do premiera zarzucili Ministerstwu Aktywów Państwowych i szefowi tego resortu Jackowi Sasinowi bezczynność wobec problemów sektora wydobywczego, a dalsze rozmowy z Jackiem Sasinem uznali za bezcelowe.


Polkowice-Sieroszowice 1200 pap.jpg
Wstrząs w kopalni KGHM Polkowice-Sieroszowice. Ranni górnicy

"Potrzeba czasu"

- Premier Mateusz Morawiecki jest osobą zainteresowaną, aby na Śląsku w zgodzie reorganizować PGG i całe górnictwo - mówił gość PR24. Jak dodał, Polska zdaje sobie sprawę z konieczności transformacji energetycznej, ale nie może do niej dopłacać, potrzebuje więc czasu na transformację w tym obszarze.

Podczas zaplanowanego na 28 lipca spotkania, zarząd Polskiej Grupy Górniczej SA przedstawi prezentację dotyczącą dalszego funkcjonowania spółki.

"Technologie oparte na węglu"

Posłuchaj
11:21 PR24_MPLS 2020_07_24-07-15-53.mp3 A. Soboń o górnictwie ("24 pytania. Rozmowa poranka")

 

- Nieuniknione jest realizowanie polityki dekarbonizacji, jest więc konieczność szukania technologii, które będą czyste i neutralne klimatyczne, ale mogą być one oparte na węglu, np. produkcji gazu z węgla. Węgiel nadal będzie więc paliwem, ale takim schyłkowym dla gospodarki - mówił minister Artur Soboń.


Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Soboń (Ministerstwo Aktywów Państwowych)

Data emisji: 24.07.2020

Godzina: 7.15

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem