X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma konfliktu, jest rywalizacja". Poseł PO o wyborach przewodniczącego Klubu Parlamentarnego

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 08:33
- Borys Budka, w momencie gdy wygrał wybory wewnętrzne na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, natychmiast zadeklarował, że nie będzie łączył funkcji przewodniczącego PO i szefa Klubu Parlamentarnego - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Urbaniak, poseł Platformy Obywatelskiej.
Przewodniczący PO Borys Budka
Przewodniczący PO Borys BudkaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Obecnie szefem klubu KO jest przewodniczący PO Borys Budka. Na ostatnim zarządzie PO zapowiedział rezygnację z kierowania klubem.

Rafał Trzaskowski free 1200.jpg
"Trzaskowski przegapił swój moment". Dr Karnkowski o inicjatywie "Nowa Solidarność"

Na najbliższym posiedzeniu 15 września klub ma dokonać zmian w swoim regulaminie. Do wyboru nowego przewodniczącego ma dojść w październiku.

Jak podkreślał Jarosław Urbaniak, nie ma konfliktu wokół wyboru przewodniczącego Klubu. - Jest rywalizacja między kandydatami. Jest wielu kandydatów, to nie partia, a Klub Parlamentarny decyduje o tym, kto zostanie jego szefem, to są demokratyczne wybory - zaznaczył.

Grzegorz Schetyna w wywiadzie udzielonemu radiu RMF FM powiedział, że nie sądzi, by Sławomir Neumann i Tomasz Siemoniak kandydowali przeciwko sobie w wyborach na przewodniczącego klubu parlamentarnego KO. Jego zdaniem obaj są "świetnymi kandydatami".

Posłuchaj
12:30 _PR24_AAC 2020_09_10-07-35-32.mp3 09.09.2020 Jarosław Urbaniak (Polskie Radio 24 / Temat dnia)

Poseł odniósł się również do idei powołania nowego ruchu społecznego przez Rafała Trzaskowskiego. - Nowa Solidarność to przede wszystkim inicjatywa wielu bezpartyjnych ludzi, którzy nie są ani w PO, ani w Koalicji Obywatelskiej i którzy wyrażali wolę powołania takiego ruchu bezpośrednio po wyborach. Rafał Trzaskowski zapowiadał jego inaugurację we wrześniu, ze względu na awarię w "Czajce" podjęto inną decyzję - zwracał uwagę.

Zobacz także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jarosław Urbaniak

Data emisji: 10.09.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Te problemy kładą się cieniem na Rafale Trzaskowskim". Prof. Jacek Zaleśny o awarii w "Czajce"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 14:20
- Co do odpowiedzialności politycznej, to nie ma tu żadnych wątpliwości. Platforma Obywatelska zarządza Warszawą od lat kilkunastu. Ten cały cykl inwestycyjny, cykle eksploatacji oczyszczalni "Czajka", leżą w gestii tej formacji i PO bierze za to odpowiedzialność - przekonywał w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, prawnik i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie wypali". Michał Wróblewski o "Nowej Solidarności" Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 10:02
- Inauguracja "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego był kompletnie nieprzygotowana. Tak naprawdę kryzys ściekowy w Warszawie pomógł Rafałowi Trzaskowskiemu uniknąć wizerunkowego i organizacyjnego problemu - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wróblewski Wirtualna Polska). Gośćmi byli również Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) i dr Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzaskowski przegapił swój moment". Dr Karnkowski o inicjatywie "Nowa Solidarność"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 11:45
- Nikt nie wie, czym miałaby być "Nowa Solidarność". Mówiono o formule zbliżonej do Klubów Obywatelskich, jednak w sondażach okazało się, że ta marka budzi o wiele większe zainteresowanie niż sama Platforma Obywatelska. Mam wrażenie, że politycy PO się tego przestraszyli - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń