more_horiz

Paweł Poncyljusz: to trudny czas dla Borysa Budka, odejście Joanny Muchy podgrzewa w PO emocje

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 08:12
- To duża strata, że Joanna Mucha odeszła z Platformy Obywatelskiej. Jednak takie transfery się zdarzają. Mam poczucie, że od dłuższego czasu była na obrzeżach tej partii - powiedział Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
Paweł Poncyljusz
Paweł PoncyljuszFoto: PR

- Od jakiegoś czasu byłam w PO w wewnętrznej opozycji, albo wręcz outsiderką. Jestem przekonana o tym, że Platforma straciła moc wygrywania wyborów - tak powody swojego odejścia z partii tłumaczyła w czwartek poseł Joanna Mucha, która rozpoczęła współpracę z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.

mucha_pap.jpg
Joanna Mucha przeszła do ruchu Hołowni. Politycy KO zaskoczeni jej decyzją

W ocenie Pawła Poncyljusza, odejście Muchy z PO to duża strata, choć przyznał, że tego typu transfery się zdarzają. Ma jednak poczucie, że już od dłuższego czasu poseł znajdowała się na obrzeżach tego ugrupowania.

Posłuchaj
13:33 PR24_mp3 2021_01_22-07-35-48.mp3 Paweł Poncyljusz o odejściu Joanny Muchy z Platformy Obywatelskiej ("24 pytania")

- Była jednym z najpoważniejszych krytyków Grzegorza Schetyny. To ona z grupą kierującą dziś partią domagała się jego odsunięcia i wyborów na nowego przewodniczącego. Wydawało się, że jej oczekiwania zostały spełnione. Mimo to nadal coś nie grało na linii Borys Budka-Joanna Mucha - stwierdził polityk.

Odnosząc się do przywództwa Budki w PO, Poncyljusz wskazał, że obecnie lider Platformy ma trudny czas, a odejście Joanny Muchy podgrzało tylko emocje wewnątrz partii.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Paweł Poncyljusz, Koalicja Obywatelska
Data emisji: 22.01.2021
Godzina emisji: 07.35

PAP/Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także