X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PiS zagłosuje z Lewicą". Bogusław Wontor o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 08:00
- Nie można doprowadzić do tego, by Polska nie otrzymała tak dużych środków finansowych. Jeżeli dojdzie do głosowania w Sejmie, to nie będzie można mówić, że Lewica będzie głosowała razem z rządem. To PiS zagłosuje z Lewicą, bo w sprawie Funduszu Odbudowy od początku byliśmy jednoznaczni. 

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że to socjaliści wymyślili europejski program odbudowy po COVID-19. - Przekonali do niego większość w PE i KE. Cały czas namawialiśmy rząd PiS do poparcia tego programu. Panuje natomiast duże rozgoryczenie i może to spowodować zawirowania, bo wydawało się, że temat będzie konsultowany z opozycją, że odbędzie się dyskusja w Sejmie, że premier przedstawi propozycje rozdysponowania tych środków, zabrakło tego - powiedział Bogusław Wontor. 


2a.jpg
Wiceminister funduszy: odrzucenie środków europejskich byłoby działaniem wbrew polskiej racji stanu

W ramach tego funduszu Polska ma otrzymać pomoc na ratowanie gospodarki po kryzysie. Na program pomocowy składa się 23,9 mld euro dotacji i 32,3 mld euro pożyczek. - Nie można doprowadzić do tego, by Polska nie otrzymała tak dużych środków finansowych. Jeżeli dojdzie do głosowania w Sejmie, to nie będzie można mówić, że Lewica będzie głosowała razem z rządem. To PiS zagłosuje z Lewicą, bo w sprawie Funduszu Odbudowy od początku byliśmy jednoznaczni - podkreślił poseł Lewicy.

Ne wykluczył jednak, że przez działania PiS na Lewicy przeważy nastawienie negatywne nad kwestiami merytorycznymi. - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Piłka jest po stronie PiS. Gdyby PiS zaczęło rozmawiać, to miałbym pewność na 100 proc., że Lewica będzie w tej sprawie konsekwentna - dodał Wontor.


Posłuchaj
11:30 PR24_mp3 2021_04_15-07-35-58.mp3 Bogusław Wontor o Funduszu Odbudowy (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Poseł Lewicy wykluczył przy tym pomysł, by Fundusz Odbudowy ratyfikował bezpośrednio prezydent z pominięciem Sejmu. - To wykraczałoby poza formułę państwa demokratycznego. Jestem za tym, aby rozmawiać. Jesteśmy otwarci na współpracę z rządem - podsumował Wontor. 

Najprawdopodobniej w maju Sejm zajmie się ratyfikacją Funduszu Odbudowy. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 pytania - Rozmowa Poranka
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Bogusław Wontor
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 7.35

PR24/tj

Czytaj także

Janusz Kowalski: jesteśmy za Krajowym Planem Odbudowy, ale przeciw spłacaniu długów innych państw UE

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:55
- Solidarna Polska jest za Krajowym Planem Odbudowy, ale bez zobowiązania do spłaty długów Hiszpanów, Greków czy Włochów. Bez konieczności wyrażenia zgody na nowe podatki na rzecz Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. 
rozwiń zwiń