X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba pomyśleć, jak odbudować Polskę po pandemii". Dariusz Wieczorek o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 08:00
- Są takie momenty w polityce, gdy trzeba stanąć ponad bieżącymi kłótniami. Trzeba pomyśleć o tym, jak odbudować Polskę po pandemii - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek. 

Sejm 4 maja przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Krzysztof Lipiec 663.jpg
"Epokowa konieczność". Krzysztof Lipiec o poparciu Funduszu Odbudowy UE przez PiS

Ustawę udało się przyjąć dzięki wcześniejszemu porozumieniu partii rządzącej z Lewicą. Zjednoczenie wokół tego projektu spotkało się z ostrą krytyką polityków Koalicji Obywatelskiej. Z kolei niektórzy komentatorzy stwierdzili, że Lewica "ograła" PO. 


Posłuchaj
12:03 PR24_mp3 2021_05_12-07-35-17.mp3 Dariusz Wieczorek o Funduszu Odbudowy (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

- Lewica chce być sobą. Nikogo nie chcieliśmy ogrywać. Ale też nikt nie będzie mówił, co Lewica ma robić. Są takie momenty w polityce, gdy trzeba myśleć o interesie państwa, kiedy trzeba stanąć ponad bieżącymi kłótniami. Trzeba wznieść się ponad takie myślenie: kto kogo odwoła, kto za chwilę będzie premierem czy marszałkiem - powiedział Dariusz Wieczorek.

Jego zdaniem "trzeba pomyśleć o tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej". - Trzeba pomyśleć o tym, jak odbudowywać Polskę po pandemii. I cały czas to tłumaczymy kolegom i koleżankom na opozycji - dodał. 

- Zresztą na opozycji trzy partie: PSL, Lewica i Polska 2050 głosowały za ratyfikacją Funduszu. Bo tego dotyczyło to głosowanie sejmowe. I tylko Platforma głosowała przeciwko, wstrzymując się od głosu. Dlatego dziś apelujemy do Platformy Obywatelskiej: wróćcie na opozycję, bo opozycja powinna ze sobą rozmawiać. I myślę, że to się właśnie tak skończy - podkreślił poseł. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Dariusz Wieczorek (poseł Lewicy)
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 7.36

bartos

Czytaj także

"Polska potrzebuje nowego impulsu". Robert Gontarz o Nowym Ładzie i środkach z UE

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 18:35
- Jarosław Kaczyński, jako przywódca Zjednoczonej Prawicy i patriota,  doskonale rozumie, że środki z UE, te 770 mld zł profesjonalnie wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego to pieniądze potrzebne naszemu państwu - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń