X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin o Polskim Ładzie: to wyrównywanie niesprawiedliwości, zwłaszcza w systemie podatkowym

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 07:38
- Naszą ambicją jest zrealizowanie wszystkich elementów programowych Nowego Ładu w czasie najbliższych 2,5 lat. Kwestie podatkowe będą rozwiązaniami, które będą raczej wchodzić od nowego roku. Mamy już przygotowane ustawy i czeka nas bardzo intensywna praca w parlamencie - powiedział wiceminister kultury i sportu Jarosław Sellin.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyć będzie 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

premier 1200 twit.jpg
Premier: zasadniczym celem Polskiego Ładu jest powrót na szybką ścieżkę odbudowy

Rozwój gospodarczy

Jarosław Sellin zaznaczył, że głównym zadaniem rozwiązań przedstawionych przez rząd jest podniesienie poziomu życia Polaków. - Polski Ład ma bardzo szybko pchnąć do przodu polski rozwój gospodarczy, który ma się też natychmiast przenosić na poziom życia Polaków. Takie jest oczekiwanie po tym trudnym i bolesnym czasie pandemii - powiedział.

- Jest bardzo duża szansa, aby zrealizować marzenie wielu Polaków, żeby dogonić poziomem życia materialnego lepiej rozwinięte kraje Europy. W ramach Polskiego Ładu chcemy te cele osiągnąć i stąd propozycje, które mają charakter solidarnościowy - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że podstawą Polskiego Ładu jest idea przyświecająca Solidarności. - Jest to także wyrównywanie różnych niesprawiedliwości. Zwłaszcza w systemie podatkowym, który był w dużej mierze degresywny i chcemy to naprawić. Kierujemy się przesłanką ideową, która wynika z tradycji Solidarności. Ma to być solidarnościowa polityka gospodarcza i społeczna - powiedział.

- Naszą ambicją jest zrealizowanie wszystkich elementów programowych Nowego Ładu w czasie najbliższego 2,5 roku. Kwestie podatkowe będą rozwiązaniami, które będą raczej wchodzić od nowego roku. Mamy już przygotowane ustawy i czeka nas bardzo intensywna praca w parlamencie - dodał Jarosław Sellin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
14:22 PR24_mp3 2021_05_17-07-07-24.mp3 Jarosław Sellin o Polskim Ładzie ("24 pytania")

***

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i sportu)

Data emisji: 17.05.2021

Godzina: 7:07

dz

Czytaj także

"Strategia, która daje poczucie bezpieczeństwa". Prof. Domański o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 18:29
 - Działania rządu przebiegają wedle konsekwentnego planu. Mamy kolejny plan rządu Zjednoczonej Prawicy, którego decyzje nie podlegają tylko bieżącym wydarzeniom - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odejście od fetyszyzowania PKB na rzecz lepszego życia ludzi ". Mączyńska o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:25
- Większość cywilizowanych krajów kładzie dziś nacisk na postęp społeczny i cywilizacyjny - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier wyrusza w trasę promującą Polski Ład. Dziś odwiedzi dwa województwa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 02:43
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dzisiaj trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres pocovidowy.
rozwiń zwiń