"Narażamy się na arbitraż międzynarodowy i ogromne odszkodowania". Kwiatkowski o nowelizacji ustawy medialnej
- Senat będzie się zapatrywał na tę ustawę tak, jak zdecydowana większość Polaków. Ponad 80 proc. z nich w sondażu Kantar mówi, że to nie rząd, nie władza ustawodawcza powinna przygotowywać ramówkę telewizyjną - powiedział w Polskim Radiu 24 o ustawie medialnej senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski.
2021-08-13, 08:21
- Rząd musi być recenzowany przez - właśnie czasami krytyczne, jeżeli jest taka potrzeba - media - powiedział Krzysztof Kwiatkowski. - Dlatego kierując się wolą suwerena, jak często się mówi przy tworzeniu projektów ustaw, w Senacie absolutnie nie będziemy za przyjęciem projektu, który - nazwijmy rzecz po imieniu - nie porządkuje ładu medialnego, ale jest w istocie potrzebny tylko dlatego, żeby zamknąć jedną konkretną stację telewizyjną w Polsce - dodał.
Negatywne konsekwencje
Powiązany Artykuł
Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji
Gość audycji mówił o ewentualnych konsekwencjach ustawy, oceniając, że "narażamy się na arbitraż międzynarodowy i ogromne odszkodowania finansowe". Zaznaczył, że przepisy uderzają w inwestycję medialną USA.
Posłuchaj
- Miałem spotkania z ekspertami, którzy oceniali polsko-amerykańską ustawę o ochronie wzajemnych inwestycji, nikt nie ma żadnych wątpliwości, że ta inwestycja jest chroniona także przez tę ustawę i ewentualne przyjęcie tzw. lex TVN będzie naruszeniem przepisów tej umowy międzynarodowej, która wiąże Polskę - stwierdził.
REKLAMA
- "Polska doprecyzowuje przepisy". Andrzej R. Potocki o procedowaniu projektu zmian w ustawie KRRiT
- "Dopasowuje przepisy do właściwego standardu". Prof. Maliszewski o nowelizacji ustawy medialnej
- Każdy prawnik powie, że tworzenie przepisów ustawy pod jeden konkretny podmiot, a nie regulacja całego określonego rynku medialnego, to jest rzecz, gdzie sąd może stwierdzić, że nieprzedłużenie koncesji stacji TVN na nadawanie kanału informacyjnego jest niezgodne z przepisami prawa - powiedział gość Polskiego Radia 24.
Powiązany Artykuł
Ryszard Terlecki o ustawie medialnej: w niczym nie zagraża funkcjonowaniu TVN
- Jakim interesem społecznym chcemy uzasadniać próbę wywłaszczenia jednego z kanałów telewizyjnych, którego właścicielem jest państwo, które określamy jako nasz najważniejszy partner, strategiczny partner międzynarodowy - pytał senator.
Jak ocenił Krzysztof Kwiatkowski, dalsze procedowanie ustawy będzie nieskuteczne, ponieważ została ona przyjęta 228 głosami, a do odrzucenia spodziewanego weta Senatu potrzeba 231 głosów.
REKLAMA
Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.
***
Audycja: 24 Pytania-rozmowa poranka
Prowadzący: Adrian Klarenbach
Gość: Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny)
REKLAMA
Data emisji: 13.08.2021
Godzina emisji: 7.36
pg
REKLAMA