X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Sawicki o urodzinach Roberta Mazurkach: nie rozumiem tej awantury

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 08:11
- To już nie jest polityka, tylko wojna plemienna, która nie ma nic wspólnego z parlamentaryzmem - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, PSL.
Paweł Lisicki free 1200.jpg
"Większość czasu spędzali we własnym gronie". Lisicki o "brataniu się" polityków na imprezie u Roberta Mazurka

Jednym z najbardziej zaskakujących wydarzeń politycznych tego tygodnia są urodziny Roberta Mazurka. Na imprezie zorganizowanej przez dziennikarza pojawili się politycy różnych opcji politycznych. Marek Sawicki z PSL na antenie Polskiego Radia 24 zaznaczył, że "jest zdziwiony całą tą awanturą".

Posłuchaj
12:30 PR24_mp3 2021_09_24-07-36-34.mp3 Marek Sawicki: nie uważam, żeby to był powód do awantury (Polskie Radio 24)

- Po pierwsze, jeśli jesteśmy zapraszani jako goście, to nie pytamy, kto tam będzie. Po drugie, nawet jeśli się wpada i są osoby nieżyczliwe, to jako gość trzeba się stosownie zachować - wskazał.

Jak dodał, "nie uważa, żeby to był powód do awantury". - Natomiast jeśli to jest przyczynek do tego, że my politycy mamy ze sobą w ogóle nie rozmawiać, nawet na korytarzach sejmowych, nie podawać sobie ręki, nie wymieniać opinii, nie próbować siebie nawzajem przekonać, to to już nie jest polityka, tylko wojna plemienna, która nie ma nic wspólnego z parlamentaryzmem - podkreślił. 

"Inscenizacja"

- Zastanawiam się, czy tak naprawdę Robert Mazurek nie zrobił tej inscenizacji dla Donalda Tuska, który nie gra w niej pierwszoplanowej roli, rozgrywając ją post factum - rozważył. - Gdyby Donald Tusk tam był na miejscu, to pewnie też by się zachował podobnie jak Sławomir Neumann czy ewentualnie poseł Budka - stwierdził.

- Nie rozumiem więc tej awantury, tego zachowania, tego, co dzisiaj czyni Donald Tusk, ale pewnie z jakichś kalkulacji politycznych wojny plemiennej to mu wynika - dodał. - Ja do tego nie zachęcam, ja tego nie pochwalam - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Sawicki, PSL

Data emisji: 24.09.2021

Godzina emisji: 7.35

jb

Czytaj także

Janusz Klejnocki: polskie kryminały pisane "po skandynawsku" brzmią sztucznie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 13:37
- Twórczość np. Henninga Mankella wydaje mi się szczera. Jeśli pojawia się tam problem uchodźców czy ruchów rasistowskich w Szwecji, to rzeczywiście wynika to z tamtejszej wrażliwości, z którą miałem do czynienia. Natomiast import do Polski, taki trochę 1:1, brzmi sztucznie, plastikowo - mówił w Dwójce prof. Janusz Klejnocki, poeta i literaturoznawca, dyrektor Muzeum Literatury w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szewach Weiss: Polska ma mnóstwo zalet, mam tutaj wielu przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 13:00
- Nasza domowa biblioteka była po niemiecku, ponieważ mój ojciec skończył szkołę tym języku. Z mamą rozmawiałem głównie w jidysz, w święta modliliśmy się po hebrajsku z akcentem jidysz, z kolegami rozmawiałem po polsku albo po ukraińsku. To byli ludzie z uśmiechem, żyliśmy w dobrej atmosferze, ja znam inną stodołę, w tej Polacy ratowali Żydów - mówił na antenie Dwójki Szewach Weiss.  
rozwiń zwiń