more_horiz

"Postaramy się rozegrać go na terenie neutralnym". Minister sportu o meczu barażowym Polska-Rosja

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 08:40
- Będziemy się starać o to, przynajmniej takie mam zapewnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby w wersji minimalnej rozegrać ten mecz na terenie neutralnym. Jeżeli nie będzie na to zgody ze strony Federacji Rosyjskiej, będziemy wówczas zastanawiać się, co robić - tak o zaplanowanym na 24 lutego w Moskwie meczu barażowym powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. 

Wczoraj (21.02) prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości separatystycznych regionów Ukrainy - ługańskiego i donieckiego. Wydał także rozkaz siłom zbrojnym Rosji rozpoczęcia operacji "zagwarantowania pokoju" w Donbasie.

Na pytanie, czy w sytuacji, jaka jest w tej chwili w związku z agresją Rosji wobec Ukrainy, zawodnicy powinni 24 lutego jechać do Moskwy na mecz barażowy, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk zaznaczył, że "zarówno przed polską federacją, jak i przed federacją europejską, czyli UEFA oraz przed federacją światową, czyli FIFA jest bardzo wiele trudnych decyzji do podjęcia".

"Świat sportowy nie powinien godzić się na praktyki Putina"

- Będziemy się starać o to, przynajmniej takie mam zapewnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby w wersji minimalnej rozegrać ten mecz na terenie neutralnym. Jeżeli nie będzie na to zgody ze strony Federacji Rosyjskiej, będziemy wówczas zastanawiać się, co robić - mówił gość PR24.

Jak wskazał Kamil Bortniczuk, "zaakceptowanie tego stanu rzeczy, tego kryminalnego aktu, jak to nazwał minister Paweł Jabłoński, miałoby również skutki dla kształtu europejskich lig piłkarskich". - Uważam, że świat sportowy nie powinien w żaden sposób wyrażać zgody na praktyki Władimira Putina - podkreślił minister sportu i turystyki. 

Działania Rosji potępił Zachód. Biały Dom zapowiedział wprowadzenie pierwszych sankcji, a prezydent Joe Biden podpisał decyzję o zakazie jakiejkolwiek współpracy gospodarczej z samozwańczymi republikami z Doniecka i Ługańska. Sekretarz generalny ONZ uznał naruszenie suwerenności Ukrainy. Niemcy i Francja mówią o złamaniu prawa międzynarodowego, a sekretarz generalny NATO o złamaniu porozumień mińskich.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:18 bortniczuk.mp3 Kamil Bortniczuk o meczu barażowym w Moskwie ("24 Pytania - Rozmowa Poranka") 

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Kamil Bortniczuk (minister sportu i turystyki)

Data emisji: 22.02.2022

Godzina: 7.11

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także