more_horiz

Kluzik-Rostkowska: PiS chce ubezwłasnowolniać samorządy i centralizować kraj

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 08:23
- Jest poważny spór między nami a PiS-em. Partia rządząca robi wszystko, aby państwo centralizować, ubezwłasnowolniać samorządy. PO natomiast zawsze było partią samorządy bardzo szanującą - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Kluzik-Rostkowska (PO)

Na antenie Polskiego Radia 24 poseł Platformy Obywatelskiej odniosła się do ostatniego posiedzenia partii. - Jesteśmy w takiej sytuacji, że wybory będą najpóźniej jesienią przyszłego roku i jako opozycja przygotowujemy się do tego, aby tę kampanię przeprowadzić dobrze i te wybory po prostu wygrać - zaznaczyła.

"Rozmawiamy o tym, jak skutecznie wygrać wybory"

- Spotykamy się po to, aby rozmawiać o tym, jak skutecznie wygrać wybory - oceniła. Zapytana o odwiedzanie polskich miast przez PO wskazała, że "na to nakładają się dwie rzeczy". - Po pierwsze wybory, bo to bliżej niż dalej, ale również uprzytomnijmy sobie, że to jest taki pierwszy moment po dwuletniej przerwie covidowej, kiedy można po prostu ruszyć w Polskę i z ludźmi się spotykać - podkreśliła.

Parlamentarzystka PO podkreśliła również, że "jest poważny spór między nami a PiS-em". - Partia rządząca robi wszystko, aby państwo centralizować, ubezwłasnowolniać samorządy - oceniła. - PO natomiast zawsze było partią bardzo szanującą samorządy - zaznaczyła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:44 Kluzik.mp3 Joanna Kluzik-Rostkowska: rozmawiamy o tym, jak skutecznie wygrać wybory (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Joanna Kluzik-Rostkowska (PO)

Data emisji: 26.05.2022

Godzina emisji: 7.36


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem